Aptuveni 100 tūkstošiem šoferu nav medicīnisko izziņu – braukt nedrīkst

0 Komentāru
Aptuveni 100 tūkstošiem šoferu nav medicīnisko izziņu – braukt nedrīkst
Foto: LETA

Patlaban Latvijā ir 845 tūkstoši derīgu autovadītāju apliecību, bet medicīnas izziņu skaits ir par 100 tūkstošiem mazāks. Lai arī CSDD norāda, ka ne visi, kam ir šoferu tiesības, piedalās satiksmē, tomēr policijas dati liecina, ka autovadītāji turpina braukt bez derīgām medicīnas izziņām.

Kopumā 2014. gadā policija ir sastādījusi protokolu 1022 šoferiem, kuriem nav bijis medicīniskās izziņas. Savukārt šī gada pirmajās nedēļās šādi protokoli sastādīti 67 autovadītājiem.

Galvenokārt šoferi norāda, ka nav laicīgi pamanījuši izziņas derīguma termiņu vai arī ka nav zinājuši, ka braukt bez tās nedrīkst.

Kad rudenī medijos parādījās ziņas par medicīniskās ziņas nepieciešamību, ārstu komisijās sākās sāka veidoties garas rindas. ”Pēc šīs ziņas dienā bija 30% vairāk klientu, kuriem šī medicīniskā komisija ir nederīga vairs,” sacīja Inese Vectirāne, LSA Medicīniskās komisijas vadītāja.

Šoferiem atkarībā no transporta līdzekļa kategorijas medicīniskā izziņa tiek izsniegta uz pieciem vai desmit gadiem, bet pēc 60 gadu vecuma pārbaudes jāveic ik pēc trim gadiem. Ārstu komisijā saka – aptuveni 1-2% gadījumu tomēr noraida izziņas saņemšanu.

To, ka autovadītāju veselība ir ļoti būtiska satiksmes drošībā uzsver arī policija, tāpēc arī jautājumam par medicīniskajām pārbaudēm un izziņām pievērsta liela uzmanība.

Pērn veselības problēmu dēļ miruši seši autovadītāji, esot pie stūres. Tādējādi papildināta pērnā gada jau tā melnā statistika uz ceļiem, kad pēc neoficiālajiem policijas datiem bojā gāja 210 cilvēku, kas ir par 30 cilvēkiem vairāk nekā 2013. gadā.

Vairāk skaties video!

0 Komentāru