Aptauja: vai jāpalielina sodi par nepiesprādzēšanos un būtisku ātrumā pārsniegšanu?

17 komentāri
Aptauja: vai jāpalielina sodi par nepiesprādzēšanos un būtisku ātrumā pārsniegšanu?
PIXABAY

Latvijā, iespējams, nepieciešams palielināt sodus par drošības jostu nelietošanu un būtisku ātruma pārkāpšanu, – tā atzinis Valsts tiesu ekspertīžu biroja eksperts Oskars Irbītis. Viņš pieļauj, ka jāpalielina sodi par braukšanas ātruma pārsniegšanu. Bet – kā šo ideju vērtē sabiedrība?

“Kantar TNS” aptauja liecina, ka aptuveni puse (47%) Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem uzskata, ka būtu jāpalielina soda mēri par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu. 42% ir pret to, bet vēl 11% procentiem nav viedokļa.

Lasi vēl: Autovadītājiem būs jābrauc vēl piesardzīgāk – ceļu policijas arsenālā ir jauni rokas fotoradari

Attiecībā uz drošības jostu nelietošanu, 61% uzskata, ka par šo ir jāpalielina sods, 34% ir pret to, bet 5% aptaujāto nav viedokļa šajā jautājumā.

TOP komentāri

 • Kaspars Kadaks
  +4 +3 -1

  Kaspars Kadaks

  Vajag vajag sodīt. Jo bargāk, jo labāk. Par nepiesprādzēšanos 10 gadus cietumā, par ātruma pārsniegšanu, pat nebūtisku, mūža ieslodzījumu. Tikai tā Latvija iegūs autobraucēju pasaules paraugvalsts statusu.

  Tikai nez kāpēc Īrijā par daudziem nebūtiskiem pārkāpumiem nevis soda, bet mutiski aizrāda un paskaidro, un iesaka... Un braukšanas kultūra šeit ir ļoti augstā līmenī. Braucēji ir savstarpēji laipni, no policijas šeit nav jābaidās. Te neviens krūmos ar radariem nesēž. Un par katru "sūdu" protokolus nesastāda un soda kvītis neizsūta.

  Latvijas policistiem derētu atbraukt uz Īriju un pamācīties kā īru Garda (policija) uzvedas uz ceļiem, un kādos gadījumos soda, un kādos gadījumos aizrāda un cilvēcīgi ar autovadītāju vnk aprunājas un izskaidro situāciju. Ir vērts pamācīties no īriem...
 • Lana
 • Janis Rieksting
  +1 +1 0

  Janis Rieksting

  Lasu un saprotu te šumaheri atkal sūkstās un uz zīmēm neskatās! Protams ka vajag, kad atdosi par 30km pārkāpumu nedēļas algu tad sāks domāt beidzot, nevis meklēt vainīgos citur! Es esmu +10 braucējs un sodus vispār nesaņemu, un besī tie biksēs spiedēji kas pie radara nomet līdz 40km/h, bet kā radars garām tad spraucas pa visām varītēm- jābūt taču pirmajam! Uz kapiem skrien vai?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl