APTAUJA: Kā tu domā – kurš Rīgas tilts jāremontē un satiksmei jāslēdz nākamais? 

40 komentāri
APTAUJA: Kā tu domā – kurš Rīgas tilts jāremontē un satiksmei jāslēdz nākamais? 
Zemitāna tilts (JĀNIS ZVĒRS, TV3 ZIŅAS)

Šonedēļ vairumam autovadītāju Rīgā nākas piedzīvot sastrēgumus, jo sākta Brasas tilta pārbūve un ieviesti arī būtiski satiksmes ierobežojumi, savukārt kopš ceturtdienas rīta Valsts policija drošības apsvērumu dēļ uz nenoteiktu laiku satiksmei slēgusi Augusta Deglava ielas pārvadu.

Kā informēja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis, Deglava tilts tiks slēgts līdz brīdim, kad Rīgas dome iesniegs Būvniecības valsts kontroles birojam (BVKB) dokumentus, lai BVKB varētu pārliecināties par šī objekta drošību. Patlaban viss liecinot, ka tilts apdraud sabiedrības drošību, tāpēc pieņemts šāds lēmums, skaidroja Ķuzis.

Tikmēr sociālajos tīklos plašu uzmanību raisījis Rīgas mēra Nila Ušakova (“Saskaņa”) pērnā gada ieraksts sociālajā tīklā “Facebook”, kur tiek solīts pabeigt Deglava tilta remontdarbus 2019.gada sākumā, bet līdz 2020. gada beigām solīts, ka visi galvenie tilti Rīgā būs saremontēti.

Lasi vēl: kāda ir situācija slēgtā Deglava tilta apkaimē?

Drošība uz tiltiem Rīgā un arī citviet Latvijā ir aktuāls jautājums ne tikai šogad. Pērn, pēc Itālijā notikušās traģēdijas, kad, sagrūstot tiltam, dzīvību zaudēja vairāki desmiti cilvēku, portāls Skaties.lv šķetināja, – kādā stāvoklī atrodas Latvijas tilti? Toreiz  VAS “Latvijas valsts ceļi” portālam norādīja, – ņemot vērā to, ka pēdējo vairāk nekā 20 gadu laikā valsts autoceļu tīkls tiek uzturēts nepietiekama finansējuma ietvaros, nav iespējams veikt visus uzturēšanas un būvniecības darbus, kas ir nepieciešami uz visiem valsts pārziņā esošajiem tiltiem. Arī LNT Ziņas jau pērn vēstīja, ka gandrīz pusei Latvijas tiltu nepieciešams kapitālais remonts, vairāk lasi šeit! 

Savukārt par dažādām Rīgas tiltu nedienām portāls Skaties.lv vēstījis vairākkārt. Tā piemēram, pērnā gada pavasarī Vanšu tiltam Rīgā daļēji nobruka ar vienām kāpnēm saistītās konstrukcijas. Pašvaldībā pie notiekošā vainoja laikapstākļu maiņu. Lai arī galvaspilsētas tilti nav BVKB pārziņā, apšaubāmā stāvokļa dēļ tas pagājušajā gadā tomēr Vanšu un Jorģa Zemitāna tiltiem veica pat savu apsekojumu. Galvenais secinājums: par abiem tiltiem pašvaldība gadiem ilgi nav rūpējusies un nav tos uzturējusi, līdz ar to radušies dažādi bojājumi, sākot no plašas korozijas līdz pat iztrūkstošām bultskrūvēm. Jāpiebilst, ka par Zemitāna tilta stāvokli tika vēstīts arī šā gada sākumā, kad lielo bedru dēļ uz tilta tika ierobežots atļautais braukšanas ātrums līdz 30 km/h.

Turpinoties nedienām ar tiltiem Rīgā, portāls Skaties.lv galerijā apkopojis dažus tiltus, pa kuriem ikdienā savu ceļu veic vairums autovadītāju, gājēju un velosipēdistu.

Aplūko galeriju un izsaki savu viedokli – kurš Rīgas tilts būtu jāremontē un satiksmei jāslēdz nākamais?

Saistītais raksts

Rezultāti:
67%

Zemitāna tilts

20%

Vanšu tilts

13%

VEF tilts

Skaties.lv no lasītājiem saņēmis sūdzības arī par satiksmes pārvadu pie tirdzniecības centra “Spice”, Vecmīlgrāvja viaduktu un pārvadu uz Bolderāju. Ja arī Tu esi pamanījis tiltus Rīgā vai citviet Latvijā, uz kuriem būtu nepieciešams remonts, savus novērojumus un attēlus aicinām iesūtīt uz e-pastu pasts@skaties.lv.