Komentāri
Aptauja: 37% sieviešu ir pārliecinātas, ka BMW X6 ir īsts Latvijas sieviešu auto
FOTO: BMW

Tirdzniecības centra Mols veiktajā aptaujā secināts, ka 31% aptaujātie vīrieši un sievietes par tipiskāko Latvijas sieviešu automašīnas modeli atzīts BMW X6 modelis.

Domājot par pastāvošajiem stereotipiem par to, “kādas ir sievietes” un ar kādiem automobiļiem viņām “būtu jābrauc”, varētu šķist, ka sievietēm piestāv nelieli auto ar sievišķīgu dizainu, viegli vadāmi un ekonomiski. Tomēr, pētot aptaujas rezultātus, noskaidrots, ka 37% sieviešu ir pārliecinātas, ka BMW X6 ir īsts Latvijas sieviešu auto.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”BMW X6 biežā pieminēšana drīzāk ir mūsu sabiedrības stereotipiskās domāšanas rezultāts. Tomēr tik liela SUV un sporta automašīnas hibrīda popularitāte norāda uz to, ka sievietes automašīnā vēlas justies aizsargātas, pamanāmas un atšķirīgas. Automobilis, kura lielākā daļa veltīta reprezentācijas mērķiem, perfekti atbilst šīm vēlmēm,” stāsta auto eksperts un žurnālists Normunds Avotiņš.

Aptaujā piedalījās 4653 respondenti, kas atbildēja uz jautājumu, kāds, viņuprāt, ir tipiskākais sieviešu automobilis Latvijā.

Aptaujā noskaidrots, ka Latvijas iedzīvotāji, pamatojoties uz saviem novērojumiem, par tipiskākajiem sieviešu auto ir atzinuši BMW X6 (31%), Mini Cooper (13%), VW Beetle (12%), un Nissan Juke (10%).

“Aptauja lieku reizi apstiprina jau zināmu faktu: sievietēm patīk izteiksmīgi automobiļi, kuros praktiskais sniegums un salona ietilpība ne vienmēr ir galvenais parametrs. Juke, Beetle, Mini ir raksturīgi šā segmenta pārstāvji. Viena aptauja gan nespēj pilnībā atainot Latvijas realitāti, jo daudzas dāmas brauc ar dienesta automašīnām vai ģimenes auto, kam reti piemīt ekstravagance un savs stils,” skaidro auto eksperts un žurnālists Normunds Avotiņš.

Turpretī par mazāk tipiskiem sieviešu automašīnu modeļiem tiek uzskatīti Opel Mokka, Honda CR-V un Toyota RAV4. Kā arī 13% respondentu (603 cilvēki) atbildējuši, ka par sieviešu automašīnām uzskata citus modeļus.

Tipiskākie auto, ar ko brauc sievietes Latvijā, atšķiras no Baltijas un Eiropas situācijas.

Ja vērtē aptaujas rezultātus starp sieviešu un vīriešu sniegtajām atbildēm, tad, pēc vīriešu domām, par tipiskākajiem auto modeļiem var nosaukt trīs – BMW X6 (26%), Mini Cooper (16%) un VW Beetle (15%). Topa līderis varētu likt domāt, ka Latvijas vīriešiem ir vēlme pasargāt savas sievietes – tik lielā auto kā BMW X6 sieviete varētu būt daudz drošākā vidē nekā sēžot pie maza un sievišķīga auto stūres.

Jebkuram vadītajam, bet dāmām jo īpaši, drošība pie stūres ir viens no svarīgākajiem faktoriem. To nosaka ne tikai automašīnas funkcijas, bet arī ceļi.

“Kombinācijā ar ne visai labiem ceļiem un apšaubāmu drošību uz tiem, uz ideālā dāmu auto statusu pretendē visa veida paaugstinātie, urbānie transportlīdzekļi no maziem apvidus automobiļiem līdz cross-country tipa automobiļiem. Mazs ne-premium auto, atšķirībā no Francijas, diemžēl paliek iesācējas vai ļoti taupīgas dāmas izvēle, ko pie pirmās iespējas aizstās kas saturīgāks un lielāks,” secina Normunds Avotiņš.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl