Applūduši ceļi un sagāzti koki – gaidāmais ciklons “Tomass” var apgrūtināt braukšanu

10 komentāri
Applūduši ceļi un sagāzti koki – gaidāmais ciklons “Tomass” var apgrūtināt braukšanu
Kaspars Krafts / f64

Atbilstoši meteorologu prognozēm pirmdien, 18. septembrī, Latviju šķērsos dienvidu ciklons “Tomass”. Tas atnesīs brāzmainu vēju un var radīt jaunus plūdu draudus.

Kā informē VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC), Latvijā gaidāmas spēcīgas lietavas un vēja brāzmas, tādēļ uz autoceļiem var veidoties izskalojumi, bet vēja brāzmas var lauzt koku zarus un gāzt kokus.

LVC aicina autovadītājus informēt par izskalotajiem un applūdušajiem autoceļiem, kā arī vējā gāztajiem kokiem, zvanot uz LVC bezmaksas diennakts infolīniju 80005555.

Vienlaikus visā valsts teritorijā turpinās autoceļu remontdarbi. Pirmdienas rītā autovadītājiem jārēķinās ar palēninātu satiksmi Pierīgā, īpaši uz Rīgas apvedceļa Salaspils novadā. Uz Rīgas apvedceļa pie tilta pār Mazo Juglu notiek būvdarbi, un satiksme tur tiek organizēta pa vienu ceļa joslu. Lai arī darbdienās tur strādā satiksmes regulētāji, satiksme var būt palēnināta, īpaši virzienā no Baltezera puses. Tranzīta transportam un vietējiem iedzīvotājiem iesakām izmantot citus maršrutus.

Arī citur valsts autoceļu tīklā turpinās remontdarbi, lielākie satiksmes ierobežojumi ir:

  • no Varakļāniem līdz Viļāniem (A12), kur ir 12 luksoforu posmi;
  • no Rēzeknes līdz Ludzai (A12), kur ir seši luksoforu posmi;
  • pie Saldus (A9), kur ir seši luksoforu posmi;
  • no Bašķiem līdz Preiļiem (P62), kur ir septiņi luksoforu posmi;
  • no Augšlīgatnes līdz Nītaurei (P32), kur ir četri luksoforu posmi un vietām apbraucamie ceļi.

Savukārt Latgalē ilgstoša lietus rezultātā upēs un novadgrāvjos ir cēlies ūdens līmenis, un applūst autoceļi. Atašienes pagastā ir slēgts valsts reģionālā autoceļa Krāslava–Preiļi–Madona (P62), posms, ir apturēti arī tur notiekošie būvdarbi.

Tāpat ir slēgti triju valsts vietējās nozīmes autoceļu posmi:

  • Žīguri – Silaciems – Katleši (V473) tā 11,8. km Viļakas novada Žīguru pagastā pie Katlešiem;
  • Livzinīki – Krīvu Stiglova (V530) tā 2,6. km Kārsavas novada Mežvidu pagastā;
  • Rožupe – Švirksti (V759) tā 1,3. km pie Rožupes pagasta Švirkstiem.

Satiksme uz applūdinātajiem un izskalotajiem autoceļiem tiek atjaunota tiklīdz krīt ūdens līmenis un uz ceļiem ir iespējams veikt darbus.

Aktuāla informācija par satiksmes ierobežojumiem autoceļu tīklā ir pieejama, gan zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, gan LVC mājaslapā “www.lvceli.lv” un aplikācijā “Waze”.

Skaties.lv jau vēstīja, ka Latvijai no dienvidiem tuvojas ciklons, kam dots vārds ”Tomass”. Tā ietekmē pirmdien daudzviet stipri līs un pūtīs brāzmains vējš, kā arī, visticamāk, sāksies jauni plūdi.

Tāpat jau vēstīts, ka aizvadītajā nedēļā, naktī uz ceturtdienu, 14. septembri, ievērojamus nokrišņus piedzīvoja Liepāja, – tur nokrišņu daudzums pārsniedzis dekādes normu.