Apdrošinātāji visvairāk pieteikumu bedru radīto zaudējumu atlīdzināšanai saņem no autovadītājiem Rīgā

Pievienot komentāru

Saistībā ar bedru radītajiem zaudējumiem apdrošinātāji lielāko pieteikumu skaitu saņem no autovadītājiem Rīgā, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) valdes priekšsēdētājs Jānis Abāšins.

“Pēdējos gadus tā tas pavasarī parasti notiek. Apdrošinātājiem, ja tā vienkārši saka, tas nav nekāds pārsteigums. Tās bedres ir bijušas un noteikti kādu laiku būs,” piebilda Abāšins.

Vienlaikus LTAB valdes priekšsēdētājs informē, ka bedru radītie zaudējumi ir aptuveni tādi paši kā iepriekšējos gados. “Ja salīdzinām šo gadu ar pagājušo gadu, mēs nekādas dižas izmaiņas neredzam. Tā Rīga, cik bedraina ir bijusi, tik bedraina attiecīgi ir šogad. Ja skatāmies uz citām pilsētām, mēs tos pieteikumus par zaudējumu atlīdzību bedru dēļ taisni redzam Rīgā, citās pilsētās tā situācija ir labāka.”

Abāšins atgādina, ka par bedru radītajiem zaudējumiem pie apdrošinātājiem var vērsties tie autovadītāji, kuriem ir KASKO apdrošināšana. Savukārt autovadītāji, kuriem ir OCTA apdrošināšana, var vērsties ar prasību pret ceļu uzturētājiem.

“Ja tā bedre ir absolūti neredzama un vietā, kur to nevar gaidīt, tad vienīgais, ko var darīt, ir piefiksēt to vietu un faktu un mēģināt vērsties pret ceļu uzturētājiem, kuri savu darbu varbūt nav laikus izdarījuši. Bet tas nav viegli, un tiesāties vienas bedres dēļ reizēm ir padārgs prieks,” bilst Abāšins.

Kā iepriekš vēstīts, uz Jorģa Zemitāna tilta Rīgā uzstādītas ātrumu ierobežojošas ceļazīmes, līdz ar to turpmāk tur pārvietoties varēs ar ātrumu 30 kilometri stundā. Šāds lēmums pieņemts, jo mainīgo laikapstākļu dēļ uz tilta strauji veidojas bīstamas bedres.