1 komentārs

Atsevišķi apdrošinātāji sākuši celt OCTA polišu cenas, jo pieaug izmaksas autoservisos. Taču tas nav vienīgais iemesls. Auto apdrošināšana var kļūt vēl dārgāka arī apdrošināšanas kompānijas Balva likvidācijas dēļ.

Likvidācijas procesā esošā apdrošināšana kompānija Balva nokaitinājusi Latvijas Transportlīdzekļu apdrošināšanas biroja vadītāju. Balva, kurai pirms pāris gadiem apturētas licences, jo tā nesniedza informāciju par savām darbībām Lielbritānijā, jau ilgstoši nepilda saistības pret OCTA apdrošinātāju izveidoto un biroja pārraudzīto Garantijas fondu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Garantijas Fonds ikdienā izmaksā atlīdzības to negadījumu izraisītāju vietā, kuriem nav OCTA polise, fonds Balvas vietā  pērn izmaksāja vairāk kā miljons eiro, un kompānijai tie jāatmaksā.

Pirms 18 gadiem ieviestajā Garantijas fonds veidojies no apdrošinātāju vairākus gadus veiktajām ikmēneša iemaksām par katru pārdoto polisi. Sasniedzot noteiktu apjomu, iemaksu veikšana pārtraukta, un fonds vairākus gadus iztika ar peļņu, ko nodrošināja šo līdzekļu pārvaldīšana, kā arī atgūstot atlīdzības no neapdrošinātajiem negadījumu izraisītājiem. Tomēr Balvas dēļ, par kuras klientiem turpina pienākt atlīdzību pieprasījumi, fonda apmērs var jau šogad samazināties tik tālu, ka apdrošinātājiem būs jāatsāk iemaksu veikšana tajā. Robeža ir 20 miljoni eiro. Tas nozīmē – viens vai divi eiro no katras OCTA polises.  Balva rezerves pirms licenču apturēšanas bijušas minimālā, taču pietiekamā līmenī.

Balvas likvidators Rolands Strazdiņš komentāru  par kompānijas nespēju laicīgi pildīt saistības sniedza rakstiski. No rakstītā izriet, ka saistību pildīšanai Balvai sanāk lēni izpārdod aktīvus. Balva plānojot pilnībā norēķināties, bet nezina, kad.

Vai iemaksas garantiju fondā tiks uzgrūstas klientam, būs katra apdrošinātāja lēmums. Pēc apdrošinātāja If pārstāvja teiktā, tas būs atkarīgs no kompānijas finanšu situācijas.

Latvijā darbojas ap 800 tūkstoši OCTA polises, tātad tās ir katram otrajam Latvijas iedzīvotājam.

Kamēr par Garantiju fondu skaidrības vēl nav, tikmēr jau šobrīd pārāk strauji aug citas izmaksas, no kurām grūti izvairīties, neceļot cenas. To izjūt OCTA tirgū lielākais spēlētājs.

”Analizējot šos te datus, BTA ir jau pieņēmis lēmumu palielinājis OCTA cenas par10%. Mēs esam veikuši cenu izmaiņas marta mēnesī, kas jau ietekmējušas katras pārdotās polises cenu,” skaidro a/s BTA valdes loceklis Oskars Hartmanis.

Tam viens no iemesliem ir autoservisu izcenojumu pieaugums par 15%, kas palielina arī apdrošinātāju atlīdzības lielumu. Ievērojami dārgākas kļuvušas jaunu auto detaļas. Pieaug arī izmaksas uz personu riskiem. To novēro arī citi apdrošinātāji. If  par cenu celšanu vēl domā, tomēr prognozē, ka pieaugums nebūs sāpīgs. ”Tagad pieliekot tos 5%  pie 30 40 eiro, cilvēki īpaši nejutīs,” norāda If P&C Insurance Latvijas filiāles produktu analīzes nodaļas vadītājs Raitis Birznieks.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl