Apdrošinātāji: Latvijā un Lietuvā pērn visbiežāk zagti “BMW”, Igaunijā – “Toyota”

1 komentārs
Apdrošinātāji: Latvijā un Lietuvā pērn visbiežāk zagti “BMW”, Igaunijā – “Toyota”

Latvijā un Lietuvā pagājušajā gadā visbiežāk zagtas “BMW” automašīnas, savukārt Igaunijā – “Toyota”, norāda Latvijas Apdrošinātāju asociācija, atsaucoties uz Latvijas, Lietuvas un Igaunijas apdrošinātāju asociāciju datiem.

Asociācijā atzīmēja, lai arī Latvija, Lietuva un Igaunija ir kaimiņvalstis, nozagto automašīnu daudzums un markas būtiski atšķiras. Tostarp Latvijā apdrošinātājiem pērn ziņots par 256 nozagtām automašīnām, kamēr Igaunijā – par 38 mašīnām. Savukārt par Lietuvas pagājušā gada datiem var spriest no pirmā ceturkšņa un iepriekšējo gadu tendencēm – Lietuvā gadā apdrošinātājiem tiek ziņots par nedaudz vairāk kā 100 nozagtām automašīnām.

“Lielākās atšķirības nozagto auto skaitā ir starp Latviju un Igauniju. Viens no skaidrojumiem ir vispārējā atšķirība abu valstu autoparkos – Latvijā ir daudz vairāk luksusa klases auto, kas ir dārgāki un tādējādi interesantāki auto zagļiem. Protams, atšķiras arī valstu izmērs, un Latvijā mēdz uzdarboties arī citu valstu zagļi. Igaunijā un Lietuvā arī soda apmērs, ko piemēro transportlīdzekļa zādzības gadījumos, līdz šim ir bijis smagāks nekā Latvijā,” sacīja Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins.

Asociāciju apkopotie dati liecina, ka Latvijā apdrošinātājiem pērn ziņots par 86 nozagtām “BMW” automašīnām, kā arī par 30 nozagtām “Audi” automašīnām, 29 nozagtām “Toyota” automašīnām, 22 nozagtām “Volkswagen” automašīnām un 12 nozagtām “Lexus” automašīnām.

Vienlaikus Igaunijā 2018. gadā apdrošinātājiem ziņots par sešām nozagtām “Toyota” automašīnām, piecām nozagtām “Renault” automašīnām, piecām nozagtām “Volkswagen” automašīnām, kā arī par piecām nozagtām “Mercedes Benz” automašīnām, kamēr tikai viens pieteikums saņemts par nozagtu “BMW” markas automašīnu.

Savukārt Lietuvā, pēc pirmā ceturkšņa datiem, zagtāko mašīnu tops ir līdzīgs Latvijai – “BMW”, “Volkswagen”, “Audi”, “Mercedes Benz” un “Toyota”.

Lai mazinātu automašīnu zādzības Latvijā, ir sagatavoti un otrajā lasījumā Saeimā pieņemti grozījumi Krimināllikumā, kas paredz pastiprināt kriminālatbildību par transportlīdzekļa zādzību, kas izdarīta, iekļūstot transportlīdzeklī. Tas nepieciešams, lai novērstu disproporciju sodu apmēros un piemērotu augstāku sodu par pašas automašīnas zādzību – līdz šim par mantu zādzību no mašīnas salona Krimināllikums paredzēja augstāku sodu nekā par pašas automašīnas zādzību, piebilda asociācijā.

Asociācijā arī uzsvēra, ka apdrošinātāju dati atšķiras no policijas oficiālās statistikas, jo ne visiem transportlīdzekļiem ir KASKO apdrošināšanas polise.

Video: “BMW” zagļa iespaidīgā avārija un aizturēšana 20. februārī

1 komentārs