Komentāri
Apdrošinātāji brīdina: Lietavu dēļ iespējams hidrotrieciena negadījumu pieaugums
Foto: LETA

Tieši Rīgā notiek vairāk nekā 70% transportlīdzekļu negadījumu, kas radušies lietavu rezultātā, tai skaitā hidrotrieciens. Paaugstināts risks iekļūt šādos negadījumos ir Ulmaņa gatvē, Krasta, Duntes un Skanstes ielās, kā arī citviet pilsētā.

ERGO pēc lielajām lietavām parasti saņem vairākus zaudējumu pieteikumus, kas radušies, iebraucot peļķē vai applūdušā vietā. Paredzams, ka arī šomēnes nule piedzīvoto un vēl gaidāmo lietavu dēļ šādu negadījumu skaits varētu pieaugt.

Hidrotrieciens ir negadījums, kas notiek, automašīnai iebraucot peļķē vai atrodoties kustībā pa applūdušu brauktuvi, kā rezultātā ūdens iekļūst motora telpā un rada bojājumus motoram un citiem elektriskajiem mezgliem vai agregātiem. Šādi negadījumi visbiežāk notiek Rīgā un citās lielajās pilsētās, īpaši vietās, kur lietus kanalizācijas ir novecojušas, nekvalitatīvas vai dažviet to nav vispār.

Lielākais negadījums, kas reģistrēts ERGO, noticis Duntes ielā, kur auto iebraucis peļķē un hidrotrieciena rezultātā automašīnai neatgriezeniski tika bojāts motors.

“Pēdējos gados Latvijā periodiski novērojams liels nokrišņu daudzums īsā laikā sprīdī, kā rezultātā būtiski palielinājies negadījumu skaits ar hidortrieciena specifiku. Auto var neatgriezeniski sabojāt ne tikai iebraucot peļķē, bet arī pretī vai blakus braucoša transportlīdzekļa radītas ūdens šalts dēļ. Šādu bojājumu novēršanai nereti nepieciešams kapitālais remonts, kad daļēji vai pilnībā jāmaina, piemēram, motora bloks ar virzuļiem un klaņiem, kā arī elektrosistēma. Vidēji šāds remonts izmaksā no 1700 līdz 2000 eiro, taču mūsu pieredzē bijis arī gadījums, kad remonta cena mērāma jauna auto vērtībā – gandrīz 10 000 eiro,” stāsta ERGO Atlīdzību regulēšanas nodaļas vadītājs Ivars Vismanis.

Apkopojot zaudējumu pieteikumus, ERGO izveidojis bojājumu topu, kas visbiežāk var rasties, iebraucot peļķēs un applūdušās brauktuvēs.

Biežākie bojājumi, ko var izraisīt iebraukšana peļķē vai applūdušā brauktuvē:

1.Motora bloka bojājums (izsists caurums);
2.Saliekti klaņi;
3.Nozaudēts auto numurs;
4.Salauzti virzuļi;
5.Saliekti vārsti.

Lai izvairītos no hidrotrieciena un citiem ūdens radītiem bojājumiem, ERGO eksperti iesaka pirms lielas peļķes samazināt braukšanas ātrumu, jo sadursme ar ūdeni lielā ātrumā pielīdzināma auto sadursmei ar ietves apmali. Savukārt, ja esat jau iebraucis peļķē, tad tai cauri jābrauc vienmērīgi, nesamazinot ātrumu, lai neradītu atpakaļejošu ūdens vilni, kas var iekļūt motortelpā. Tomēr, ja priekšā redzama liela peļķe, visprātīgāk ir to apbraukt, ja iespējams.

Lasi vēl