Aicina pirmās palīdzības kursus šoferiem obligāti iziet ik pēc pieciem gadiem

3 komentāri

Pēc šokējošā negadījuma Liepājā, kad sabiedriskā transporta autobuss notrieca sirmgalvi, bet šoferis un citi notikuma aculiecinieki pat nemēģināja palīdzēt, politiķi ar amatpersonām un atbildīgo dienestu pārstāvjiem sākuši diskusiju par to, kādēļ sabiedrība negrib vai nespēj sniegt pirmo palīdzību nelaimē nonākušiem cilvēkiem.

Kā vienu no galvenajiem iemesliem speciālisti min cilvēku zināšanu un kompetences trūkumu, jo – lai arī daļa šīs iemaņas apguvuši vismaz vienu reizi dzīvē, neatkārtojot pirmās palīdzības principus,

Sarmīte Villere

NMPD direktore

Šī atkārtotā apmācība varētu būt gandrīz vai praktisko treniņu veidā, tai nebūtu jābūt ar tādu teorētisko bāzi, bet vairāk tieši tādā praktisku treniņu veidā. Apmācību stundu skaits varētu nebūt tik liels kā pirmajā apmācībā, bet par pusi mazāks, un vairāk vērsts uz praktiskiem treniņiem.

Pēdējā laikā Ātrās palīdzības dispečeri zvanītājiem aktīvi dod padomus, kā cietušajiem palīdzēt, tādējādi iedrošinot sniegt pirmo palīdzību.

TOP komentāri

 • Seniors
  +2 +2 0

  Seniors

  Sadu stulbumu , var izgudrot , lai tikai izkraptu naudinu , no auto vaditajiem . Lai izietu kursus un sanemtu sadu apliecibu , laikam bus jabrauc uz Rigu macities ? Karteja naudinas izzagsana ? Smiltenes , Valkas novados , cik zinu , strada tikai viena darbiniece , kura var apmacit , palidzibas sniegsanai , un ari tad jastav rinda ! Kops pabeidzu auto vaditaja kursus un ieguvu vaditaja apliecibu , pagajusi 46 gadi , bet neesmu aizmirsis , ko macija Atras palidzibas pasniedzeja . Tikai , ir tikai ! Kas ir , musu jaunajas atras palidzibas aptiecinas ? Likauts un znaugs ! Tada palidziba , nav vajadziga , avarijas laika !!!Tamdel , pats sagadaju , visu vajadzigo un nokomplekteju aptiecinu !Bet , labprat konsultetu , sa raksta rakstitaju , kada un ka , jasniedz pirma palidziba !!!
 • Ald
  +2 +2 0

  Ald

  Kāpēc tad tikai ik pēc pieciem gadiem? Labāk reizi gadā, kopā ar apskati. Tā varēs vairāk naudas izpumpēt no autovadītājiem. Bet varbūt katram autovadītājam jāizmācas par ķirurgu, lai varētu ne tikai sniegt pirmo palīdzību, bet arī veikt uz vietas operācijas. Ja jau jāglābj dzīvības, tad jāglābj. Un pie reizes augstkolas būs pilnas un ienākumi garantēti.
 • Seniors
  0 0 0

  Seniors

  To , Liepajas auto vaditaju , butu kriminali jasoda , par Pirmas palidzibas nesniegsanu !!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl