Aicina iesaistīties akcijas “Diena bez auto” pasākumos

Komentāri
Aicina iesaistīties akcijas “Diena bez auto” pasākumos
FOTO: LETA

Pirmdien, 22. septembrī Latvijā tradicionāli norisināsies akcija ”Diena bez auto”, tās ietvaros ik viens autovadītājs tiek aicināts vismaz vienu dienu atteikties no automašīnas izmantošanas, un tās vietā izvēlēties dabai un veselībai draudzīgākas pārvietošanās iespējas, piemēram, velosipēdu vai pastaigu kājām. 

Kā norāda “Diena bez auto” projekta vadītāja Anete Kārkliņa: “Mums jāapzinās, ka svarīgi ir ne vien veicināt pilsētas infrastruktūras attīstību, veidojot to draudzīgu velosipēdistiem un kājāmgājējiem, bet arī informēt un aicināt sabiedrību pašiem aktīvi iesaistīties pilsētas vides stāvokļa uzlabošanā, vairāk izmantojot privātajiem autoalternatīvus pārvietošanās līdzekļus.”

“Ar “Diena bez auto” Latvijas Zaļā kustība atgādina, ka iela var sniegt vienlīdzīgas iespējas ērti pārvietoties gan kājāmgājējiem, gan auto braucējiem, gan tiem, kas pārvietojas ar sabiedrisko transportu, velosipēdu, skrejriteņiem vai citiem vēl šobrīd ne tik populāriem transporta līdzekļiem. Ir svarīgi atcerēties, ka ar savu izvēli ietekmējam arī gaisa kvalitāti, kas nopietni ietekmē gan mūsu pašu, gan apkārtējo veselību,” uzsver Anete Kārkliņa.

Eiropas Mobilitātes nedēļas tradīcija aizsākās 1998. gadā Francijā ar “Dienu bez auto”. Šogad savu dalību dažādās akcijās oficiāli ir pieteikušas teju 1800 pilsētas 74 valstīs, tostarp arī ārpus Eiropas robežām. Latvijā “Diena bez auto” tiek rīkota 8 pilsētās.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl