Komentāri

Kārtējais palīgā sauciens saņemts no Ropažu puses – trauksmi ceļ turienes bērnu vecāki, kuriem apnikuši tie autovadītāji, kuri, braucot cauri pilsētai, klaji ignorē ceļu satiksmes noteikumus, apdraudot gan uz skolu ejošos bērnus, gan citus kājāmgājējus.

Ropažos posmā netālu no skolas ātrāk par 30 kilometriem stundā autovadītājiem braukt nav ļauts, taču liela daļa šoferīšu to ignorē un traucas pat ar ātrumu 64 kilometri stundā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vietējā iedzīvotāja, kundze gados, stāsta, ka daži šoferi ne vien rupji pārkāpj atļauto braukšanas ātrumu, bet arī lamājas uz cilvēkiem, kas sadomājuši lēnām šķērsot ielu. Tāpat nobažījusies par situāciju un bērnu drošību ir arī vietējās skolas vadība.

Ropažos raidījuma Bez Tabu komanda savām acīm pārliecinās, ka ”ir autovadītāji, kuri pie zīmes sabremzē, bet citi ”rullē, kā rullēdami””.

Tāpat arī likumsargi atzīst, – situācija ir bēdīga. Katru rītu pie gājēju pārejas dežurē arī pašvaldības policija, tomēr visu dienu policisti brauktuvi vaktēt nevar.

Skaties foto!

Neatbildēts ir jautājums, kādēļ Latvijas Valsts ceļi nedod saskaņojumu uz galvenās ielas ierīkot gulošos policistus. Telefoniski sazinājāmies ar iestādes pārstāvi un uzklausījām viņas skaidrojumu.

Latvijas Valsts ceļu pārstāve atzina, ka uzņēmums ir gatavs kopā ar Ropažu pašvaldību, policiju un CSDD meklēt risinājumu, kā ierobežot ātrbraucējus. Kā viens no variantiem – uzstādīt pāris luksoforu, kuri aprīkoti ar ātruma mērītājiem, un kuri, ja autovadītājs pārkāpj ātrumu, automātiski ieslēdz sarkano gaismu. Bet tas jārisina un jālemj visām instancēm kopā. Jo ātrāk, jo labāk.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl