90% iedzīvotāju apgalvo, ka nesēstos pie stūres dzērumā

1 komentārs
90% iedzīvotāju apgalvo, ka nesēstos pie stūres dzērumā
Jauniete ar ozollapu vainagu. (Edijs Pālens / LETA)

Latvijā 90% iedzīvotāju nosoda braukšanu dzērumā un pie stūres reibumā nesēstos arī gadījumā, ja noteikti būtu jānokļūst mājās vai jādodas palīdzēt kādam tuviniekam, liecina Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) veiktās aptaujas dati.

Biežāk braukšanu dzērumā par nepieļaujamu uzskata sievietes un vecāka gadagājuma cilvēki, turklāt izteikti atbildīgāki ir vidzemnieki. Savukārt retāk braukšanu reibumā nosoda gados jaunāki vīrieši no Zemgales un Latgales.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tajā pašā laikā aptaujā 18% autovadītāju atzinuši, ka vismaz reizi ir vadījuši automašīnu ar vairāk nekā oficiāli atļautajām 0,5 promilēm, bet 80% norādījuši, ka automašīnu reibumā nav vadījuši. Tostarp bezatbildīgākie autovadītāji pārsvarā ir vīrieši vecumā no 18 līdz 24 gadiem, kuri visbiežāk dzīvo Latgalē.

Aptauja liecina, ka pēdējo piecu gadu laikā katrs trešais respondents ir atturējis kādu iedzērušu autovadītāju no braukšanas dzērumā.

Pēc iedzīvotāju paustā, visefektīvāk no sēšanās pie stūres dzērumā spētu atturēt bargāki sodi – to apstiprina 32% iedzīvotāju, kā arī pastiprināta policijas kontrole – tā domā 27% respondentu.

Lai mudinātu cilvēkus uzņemties atbildību – pašam reibumā nebraukt un neļaut to darīt citiem, CSDD piekto gadu organizē kampaņu “Dusmīgs, toties dzīvs!”. Šogad kampaņā ir iesaistījušies Latvijā pazīstami mūziķi, aktieri, dīdžeji un citi viedokļu līderi, kuri aicina novadniekus lustīgi svinēt, bet vienlaikus arī atturēt jebkuru iereibušu cilvēku no sēšanās pie stūres. Tāpat CSDD sabiedrībai ar video klipa palīdzību rāda jaunus paņēmienus, kā neļaut draugiem sēsties iedzērušiem pie auto stūres.

Kampaņa “Dusmīgs, toties dzīvs!” tiek veidota sadarbībā ar Valsts policiju un Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroju.

CSDD 2017.gada maijā veiktajā pētījumā “Sabiedrības attieksme pret automašīnas vadīšanu alkohola reibumā” sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS aptaujāti 1004 iedzīvotāji, izmantojot tiešo intervijas metodi respondentu dzīvesvietā.

TOP komentāri

  • Ha,lielukības tirgus!
    +1 +1 0

    Ha,lielukības tirgus!

    Lielākie nosodītāji paši dzer un brauc.Ir zināma tāda persona,skaidrā esot zvēr,ka nekad! nebrauks un nav braucis!Bet realitātē mašīnu sadauzīja lupatās,pašam dzērājam gan ne skrambiņas,labi,ka neviens cits necieta.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl