65% Latvijas automašīnu ir dažāda līmeņa drošības sistēmu problēmas

0 Komentāru
65% Latvijas automašīnu ir dažāda līmeņa drošības sistēmu problēmas
FOTO: LETA

65% Latvijas automašīnu ir dažāda līmeņa drošības un elektroapgādes sistēmu problēmas. Tas atklāts bezmaksas automobiļu pārbaudē. Tika pārbaudītas teju vai sešsimt trīs līdz trīsdesmit divus gadus vecas automašīnas.

Daugavpilī, Dobelē, Gulbenē, Jēkabpilī, Liepājā, Preiļos, Rīgā, Talsos un Valmierā 2014. gada oktobra izskaņā auto īpašnieki tika lūgti izmantot iespēju bez maksas noskaidrot savu automašīnu apgaismes iekārtu, drošības sistēmu un elektroapgādes sistēmu stāvokli.

Šo iespēju izmantoja 585 automašīnu īpašnieki, kuru automašīnu kopējais vidējais vecums bija 13,6 gadi, kas ir gandrīz identisks Latvijas vidējam autoparka vecumam 13,9 gadi (2013. gada dati).

Apkopojot visās pilsētās veikto pārbaužu rezultātus, atklājās, ka tikai 35% no pārbaudītajām automašīnām visi pārbaudītie mezgli strādā nevainojami.

Tajā pašā laikā ceturtajai daļai automašīnu, kurām netika atklātas problēmas, un 36% no visām pārbaudītajām automašīnām nepieciešams uzlādēt akumulatoru, kas ir ļoti būtiski, tuvojoties ziemai.

Šī problēma ir plaši sastopama starp tām automašīnām, kuras tiek izmantotas īsiem pārbraucieniem, jo to elektrosistēma nepaspēj īsu braucienu laikā atgūt starta laikā patērēto elektroenerģiju. Runājot par akumulatoriem, jāatzīst, ka 28% no pārbaudītajām automašīnām ir nepieciešama akumulatoru nomaiņa, bet 5,2% automašīnu tika atklātas vairāk vai mazāk nopietnas ģeneratora problēmas.

Neskatoties uz to, ka ikgadējās tehniskajās apskatēs tiek veikta priekšējo lukturu pārbaude, šajās pārbaudēs tika atklāts, ka 42% automašīnu ir dažādas problēmas ar priekšējiem starmešiem. Visizplatītākā problēma, protams, ir starmešu regulējums, taču vairākos gadījumos tika konstatēti nopietni lukturu stiklu vai reflektoru bojājumi, kas krasi ir samazinājuši lukturu funkciju un attiecīgi arī ceļa izgaismošanas spējas.

Drošības sistēmu pārbaude tika veikta 45% no pārbaudei pieteiktajām automašīnām. No tām 47% automašīnu netika atklātas problēmas, taču 28% automašīnu tika atklātas drošības gaisa spilvenu problēmas un 25% automašīnu problēmas ar bremžu pretbloķēšanas sistēmu ABS vai stabilitātes kontroli ESP.

Turklāt dažām no automašīnām kļūdas uzrādīja visas minētās drošības sistēmas, bet dažām tika diagnosticētas nopietni vadības bloka darbības traucējumi.
0 Komentāru