62% pieķerto dzērājšoferu ir vairāk nekā 1,5 promiles

Komentāri

Desmit gadu laikā Latvijā vairāk nekā divas reizes samazinājies dzērājšoferu skaits. Taču ne policijas darbiniekus, ne tiesu ekspertus šī statistika neiepriecina.

Dzērājšoferu skaita samazināšanās saistīta ar vairākiem faktoriem – soda palielināšanu, paredzot pat administratīvo arestu, kā arī informatīvās kampaņas un reidi svētkos, uzskata policijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Ja 2005. gadā alkohola reibumā bija pieķerti 10 tūkstoši autovadītāju, tad pērn šis skaits samazinājies par vairāk nekā 60%.

Vēl viena nepatīkama tendence – 2 gadu laikā gandrīz par piektdaļu pieaudzis to dzērājšoferu skaits, kuri brauc pie stūres bez “tiesībām”. Bargākais sods par braukšanu alkohola reibumā ir četri gadi bez tiesībām, administratīvais arests – 15 diennaktis un naudas sods 1 400 eiro.

Visbiežāk autovadītāji reibumā sēžas pie stūres vasarā atvaļinājumu laikā. Vairumā gadījumu tie ir vīrieši, bet sievietes ir tikai 5% no kopējā skaita, un šī tendence ir vērojama jau vairāku gadu garumā.

Pērn autovadītāji, kuri braukuši dzērumā pie stūres, izdarījuši 655 avārijas, tajās cietuši 258 cilvēki un 12 gājuši bojā. Būtiskākais, ka, braucot dzērumā, cilvēkam palēninās reakcijas laiks, stāsta Valsts tiesu ekspertīžu biroja tiesu eksperts Oskars Irbītis.

Parasti, kā stāsta pasniedzēji, kuri strādā CSDD soda punktu dzēšanas kursos, pie stūres par braukšanu dzērumā bieži vien pieķer tos, kuri lietojuši alkoholu iepriekšējā dienā un nav izgulējuši dzērumu.

Otrā būtiskā kategorija ir cilvēki, kuri lēmumu par braukšanu reibumā pieņēmuši, būdami dzērumā. Tieši tāpēc šādas prakses izskaušana galvenokārt atkarīga no sabiedrības attieksmes pret šo parādību. Jo negatīvāk būs noskaņota sabiedrība, jo mazāk būs šādu incidentu, uzskata policijā un CSDD.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl