6 ieteikumi, kā izvēlēties ziemas riepas Iesaka 220.lv!

0 Komentāru
6 ieteikumi, kā izvēlēties ziemas riepas
PUBLICITĀTES FOTO

Tuvojoties ziemas sezonai, daudzi atbildīgi autovadītāji domā, ar kādām ziemas riepām vislabāk aprīkot savu transporta līdzekli. Auto riepu izvēle ir daudzveidīga, turklāt – kas der vienam, citam var nederēt. Izvēloties auto riepas, jāņem vērā gan transporta līdzekļa veids, gan Jūsu braukšanas paradumi.

Turpinājumā daži padomi, kas palīdzēs atrast līdzsvaru starp vajadzībām un budžetu, iegādājoties nākamo ziemas riepu komplektu.

Uzziniet riepu izmēru

Pirmkārt un galvenokārt, pārliecinieties, ka zināt riepu izmērus – tas ir viens no pirmajiem jautājumiem, kuru Jums uzdos auto riepu tirdzniecības vietā.

Lai uzzinātu riepu izmēru, ieskatieties automašīnas īpašnieka rokasgrāmatā vai arī uz sānu durvīm vadītāja pusē.

Izvērtējiet ceļus, pa kuriem braucat visbiežāk

Izvēloties ziemas riepas, šis aspekts ir ļoti svarīgs. Vai Jūs galvenokārt braucat pa pilsētas ielām vai tomēr lauku ceļiem? Ja braucat daudz, ir vērts ieguldīt labas kvalitātes riepās. Īpaši svarīgi tas ir, ja braucat ar nelielu automašīnu, kas sliktākos apstākļos biežāk slīd.

Apskatiet riepas

Izvēloties riepas, izvērtējiet vairākus variantus – salīdziniet riepu kvalitāti, to protektora zīmējumus, elastību, sānu stingrību. Ja plānojat iegādāties riepas tiešsaistē, izvēlieties uzticamu tirdzniecības vietu un vienmēr rūpīgi izlasiet riepu aprakstus. Der arī atcerēties, ka, iepērkoties internetā, spēkā ir distances līgums, kas nosaka – iegādāto preci 14 dienu laikā var atdot atpakaļ pārdevējam, ja tā kāda iemesla dēļ neatbilst prasībām.

Ekonomijas nolūkos daudzi apsver iespēju iegādāties mazlietotas riepas. Taču tas var būt riskanti. Pat ja riepas izskatās vizuāli labi, nekad nevar zināt, kādi ir to karkasi. Nav arī pilnīgas pārliecības par to lietošanas un uzglabāšanas apstākļiem. Ņemot vērā, ka no riepu kvalitātes atkarība drošība uz ceļa, daudz gudrāk ir iegādāties jaunas ziemas riepas.

Pateicoties plašajai izvēlei, katrs var izvēlēties savam transporta līdzeklim, braukšanas paradumiem un arī finansiālām iespējām atbilstošu risinājumu. Piedāvājumā arī jaunas un salīdzinoši lētas ziemas riepas, kas tomēr ir daudz drošākas un kvalitatīvākas par lietotām riepām.

Izvēlieties – riepas ar radzēm vai bez

Tas, kuram no variantiem dot priekšroku, atkarīgs no tā, pa kādiem ceļiem plānots braukt. Piemēram, ja bieži nākas braukt pa apledojušiem lauku ceļiem, iespējams, radžotās riepas būs daudz gudrāka izvēle, jo pašas labākās riepas bez radzēm uz ledus ievērojami zaudē radžotajām riepām. Tiesa, daļā Eiropas valstu riepas ar radzēm ir aizliegtas – ņemot vērā ziemā valdošos laika apstākļus, no šādām riepām tur nav nekāda lielā labuma.

Uzziniet par vadīšanu un bremzēšanu

Ziemas riepām ir liela ietekme uz auto vadāmību un bremzēšanu, kas ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ šīs riepas ir obligātas. Kad gaisa temperatūra noslīd zemāk par 7°C, vasaras un vissezonas riepas vairs nespēj nodrošināt tik labu saķeri un kļūst braukšanai mazāk drošas. Labas ziemas riepas garantēs, ka bremzēšana būs efektīvāka un uzticamāka, auto pagriezienos būs vieglāk vadāms.

Palieciet budžeta ietvaros

Jūsu budžets ir svarīgs kritērijs ziemas riepu izvēlē. Aplūkojiet vairākus piedāvājumus un salīdziniet cenas. To visvienkāršāk izdarīt tiešsaistē – jebkurā sev ērtā laikā. Sekojiet līdzi arī akcijām un īpašajiem piedāvājumiem.

Automašīnas riepām jāatbilst Jūsu vajadzībām, tādēļ te nevajadzētu paļauties vien uz draugu vai kaimiņu ieteikumiem. Izvērtējiet savus braukšanas ieradumus, lai izvēlētos tiem atbilstošāko risinājumu.

Visbeidzot – negaidiet pārāk ilgi, lai nomainītu ziemas riepas. Tuvojoties decembrim, pieprasījums pēc ziemas riepām parasti palielinās – un cenas kopā ar to.

0 Komentāru