500 tiltu Latvijā ir sliktā tehniskā stāvoklī

Komentāri

Latvijā ir gandrīz tūkstoš tiltu, un puse no tiem ir sliktā stāvoklī. Vidējais tiltu kalpošanas laiks ir 50 gadu, un šobrīd šis termiņš daudziem tiltiem Latvijā ir beidzies, ziņo raidījums LNT 900 Sekundes.

Ja uzbūvē pieminekli, tas stāv 100 gadus, ar tiltiem gluži tā nav, akcentē eksperti, tāpēc to uzturēšanā katru gadu jāiegulda nauda. Ja ceļi un tilti arī turpmāk valstī iekļūs prioritāšu sarakstā, arī visus pārējos tiltus būs iespējams salabot. Patlaban gan situācija šajā jomā nav tik perfekta.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skaties foto!

Šogad celtnieki strādā uz 55 Latvijas tiltiem. Tiltu remontdarbiem kopumā ir atvēlēti seši miljoni eiro, un tas ir par piektdaļu vairāk nekā pērn. Tomēr šīs nozares eksperti atzīst, ka normāla būtu prakse saplānot tiltu būvdarbus tuvākajiem trim gadiem, taču tagad tas nav iespējams, jo nav zināms, cik lieli budžeta līdzekļi turpmāk tiks piešķirti.

Salīdzinājumā ar to, kāda situācija bija vēl pirms četriem gadiem, kopumā tiltu stāvoklis šobrīd sāk uzlaboties, uzskata nozares eksperti. Tam esot tikai viens izskaidrojums – tiltu remontam tagad sāk vairāk piešķirt līdzekļu.

 Skaties video un uzzini vairāk!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl