20 cietušie un 17 pieķerti dzērājšoferi – Ziemassvētku brīvdienas sākušas uz nelāgas nots

Pievienot komentāru
20 cietušie un 17 pieķerti dzērājšoferi – Ziemassvētku brīvdienas sākušas uz nelāgas nots
JĀNIS ZVĒRS, TV3 ZIŅAS

Svētku brīvdienas sākušas uz nelāgas nots – uz Latvijas ceļiem cietuši 20 cilvēki. Aizvadītajā diennaktī pieķerti arī 17 dzērājšoferi. Ceļu policija jau kopš 24. decembra strādā pastiprinātā režīmā. Ziemassvētku dienā, reidā pie Salu tilta, gan likumsargi nevienu iereibušo nepieķēra. Policisti lēš, ka lielākais “ķēriens” gaidāms tieši pēc garajām svētku brīvdienām.

Salu tilta pakājē jau no plkst. 8.30 rītā rosās desmit policistu brigāde, kas stādina teju visus garāmbraucošos auto.

Ja policistiem rodas aizdomas, ka vadītājs lietojis alkoholu, mašīnu palūdz noparkot ceļa malā. Šajā gadījumā policista aizdomas izraisīja alkoholam raksturīgā smarža, kas, kā izrādījās, bija nākusi no logu mazgājamā šķidruma. Pēc Ziemassvētku vakara braucēji Rīgā ir prātīgi, un nevienu dzērājšoferi nepieķer.

“Ļoti daudz sieviešu pie stūres. Nav pat alkohola daudzums pieļautajās normās, visiem “pa nullēm”. Citi varbūt nav pamodušies, viss varbūt vēl tikai sāksies. (TV3: Kāda ir pieredze no citiem gadiem, kad šoferi biežāk mēdz riskēt?) Šodien 25. datums, pirmie Ziemassvētki ir kluss laiks. Šodienai jābūt mierīgai,” norāda Valsts policijas pārstāvis Raimonds Zvanītājs.

Policisti stāsta, ka parasti dzērājšoferu skaita pieaugums vērojams īsi pēc svētkiem – kad vairākas dienas dzerts alkohols, un no rīta jāsēžas pie stūres, lai dotos ikdienas darbā: “Ziemassvētki, tāpat kā Līgo vakars ir ļoti klusi. Sākas pēc tam, pārsvarā, kad ir paģiras – tad ir tā vadīšana reibumā. Protams, ir īpaši indivīdi, kas neskatoties ne uz ko, mēdz izpildīt ko “interesantu”. (TV3: Vai gadu gaitā ir mainījusies šoferu attieksme, ir uzlabojumi?) Grūti teikt. Jāskatās statistika, un jāņem vērā, ka policijas rindas ir kļuvušas plānākas. Varbūt kontrole ir mazāka, pārbaudīto vadītāju skaitā.”

Aizvadītajā diennaktī uz Latvijas ceļiem aizturēti 17 autovadītāji, kuri pie stūres bija sēdušies alkohola reibumā, un viens, kurš transportlīdzekli vadīja, būdams lietojis narkotiskās vielas. 15 avārijās cietuši kopskaitā 20 cilvēki, no tiem pieci bijuši gājēji, bet viens – velosipēdists.

Vairāk par tematu – TV3 Ziņu sižetā