11. novembra krastmalā bruģētajos ielas posmos palielināta maksa par stāvēšanu

2 komentāri
11. novembra krastmalā bruģētajos ielas posmos palielināta maksa par stāvēšanu
ZANE BITERE, LETA

Rīgā, 11. novembra krastmalā, bruģētajos ielas posmos no 1. oktobra iekasē maksu kā autostāvvietu R zonā, aģentūru LETA informēja uzņēmuma “Rīgas satiksme” Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Bartaševiča-Feldmane.

Viņa skaidroja, ka no 1. oktobra ir stājušās spēkā izmaiņas pašvaldības maksas autostāvvietu apsaimniekošanas un lietošanas noteikumos, kuras paredz zonas maiņu no B zonas uz R zonu 11.novembra krastmalā bruģētajos ielas posmos no Jaunielas līdz Bīskapa gātei un no Bīskapa gātes līdz Poļu gātei.

Atbilstoši noteiktajai zonai ir jāveic arī samaksa. Ja tiks atceltas 21.augustā veiktās izmaiņas un minētajos posmos noteikta cita zona, atbilstoši tai tiks noteikts arī jauns tarifs, skaidroja Bartaševiča-Feldmane.

Kā liecina informācija uzņēmuma mājaslapā, R zonā autovadītājiem jārēķinās, ka pirmā stunda stāvvietā maksā 5 eiro, katra nākamā stunda – 8 eiro, bet minimālā maksa ir 1,30 eiro. Savukārt B zonā pirmā stunda izmaksā 2 eiro, katra nākamā stunda – 2,50 eiro, bet minimālā maksa ir 0,5 eiro.

LETA jau ziņoja, ka Rīgas mēra amata kandidāts Mārtiņš Staķis (APP) ir paziņojis, ka šos grozījumus vajadzētu apturēt.

Kā savā “Facebook” kontā raksta Staķis, Rīgas domes koalīcija ir vienisprātis par to, ka jāaptur un jāpārvērtē noteikumu izmaiņas, kas no 1.oktobra ievērojami palielina maksu par “Rīgas satiksmes” apsaimniekotajām stāvvietām 11.novembra krastmalā. Viņš raksta, ka R zonas noteikšana šajā posmā šķiet nesamērīga.

Politiķis norāda, ka ir gadījumi, kad stāvvietu maksas palielināšana ir pamatota, bet šoreiz lēmums jāpārvērtē, jo no tā ciestu Covid-19 krīzes novājinātie Vecrīgas ēdināšanas uzņēmumi un iedzīvotāji (to skaitā mediju pārstāvji), kuriem jāapmeklē Vecrīgā esošās valsts un pašvaldību iestādes.