105 ”šoferiem” izelpā konstatēts reibums līdz 0,5 promilēm! Policija norāda uz vieglprātību

0 Komentāru
105 ”šoferiem” izelpā konstatēts reibums līdz 0,5 promilēm! Policija norāda uz vieglprātību
FOTO: LETA

Līgo naktī notikušas vairākas avārijas un ugunsgrēki. Ja kopumā svētki aizvadīti salīdzinoši mierīgi, mediķiem tomēr bijuši daudz izsaukumi – cilvēki cietuši dedzinot ugunskurus. Savukārt ceļu policija reidos vairākus autovadītājus pie stūres pieķērusi alkohola reibumā. 

Šodien galvaspilsētas ielas ir tukšas – daudzi svētkus devušies svinēt pie dabas, tomēr arī šoreiz neesam iztikuši bez negadījumiem. Līgo naktī satiksmes negadījumā uz Valmieras šosejas gājis bojā cilvēks, kurš pēkšņi iznācis uz braucamās daļas.

Foto

Kopumā pagājušajā diennaktī Latvijā reģistrēti 64 satiksmes negadījumi, kuros cietuši 11 cilvēki. Vairākus ceļu satiksmes negadījumus izraisījuši autovadītāji, kuri braukuši reibumā.

Šajās dienās ceļu policijas strādā pastiprinātā režīmā, līdzīgi kā šeit, daudzviet uz ceļiem ir izveidoti posteņi, kur pārbauda vai autovadītāji nav lietojuši alkoholu.

Līgo svētkos pieķerti 19 dzērājšoferi un viens transportlīdzekļa vadītājs, kurš braucis narkotisko vielu ietekmē. Savukārt līdz 0,5 promilēm, kas ir pieļaujamā norma, konstatēts 105 šoferiem. Pēc policijas domām, tas liecina par vadītāju attieksmi pret pārējiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

Šodien, veicot alkohola testu vācu seno spēkratu grupas dalībniekiem, diviem no tiem alkohola līmenis pārsniedzis pieļauto. Vakar, kādā lauku sētā svinēti Līgo svētki, bet tagad spēkrati evakuēti uz stāvlaukumu, bet plāns apceļot Baltijas valstis – izgāzies.

Policijas rīkotajos reidos tiek apstādinātas un pārbaudītas pilnīgi visas automašīnas gan vienā, gan otrā braukšanas virzienā. Vairums autovadītāju pret šādām pārbaudēm izturas ar sapratni.

Juris – autovadītājs (vajag, obligāti. Es pats vakar alkoholu nelietoju, nu vienu glāzi alus, no Valmieras uz Liepāju tagad braucu)

Ugunsdzēsējiem Līgo nakts pagājusi salīdzinoši mierīgi – Latvijā reģistrēti 39 ugunsgrēki, un cilvēki ugunsnelaimēs nav cietuši vai gājuši bojā. Savukārt vairākiem svētku svinētājiem, Līgo naktī bijusi nepieciešama mediķu palīdzība. Cilvēki apdedzinājušies mēģinot dedzināt ugunskurus ar dažāda veida degšķidrumiem, lecot pāri liesmām vai iekrītot ugunskuros – divi vīrieši guvuši traumas, spridzinot petardes, bet divgadīgs bērns noslīcis.

Atbildīgie dienesti aicina iedzīvotājus nekļūt pārgalvīgiem un svētkus svinēt apdomīgi. Policija pastiprinātā režīmā strādās arī turpmākās dienas un reidi uz ceļiem turpināsies līdz 27. jūnijam.

Video

0 Komentāru