“Cilvēki tomēr to ir pelnījuši!” Berģu skolas orķestra diriģents uzteic “E‑svētku” nozīmi

Oļegs Visockis

Autors: Oļegs Visockis

0 Komentāru

Anete no Ropažu novada spēlē Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas (Berģu MMS) orķestrī. Jaunā vijiolniece ir arī XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībniece.

Anete

Man mamma ir piedalījusies Dziesmu un deju svētkos, dejojot. Viņa man pastāstīja, kā tur ir. Es to nevarēju ļoti sagaidīt. Tad vienreiz nenotika [2020.gadā], es biju ļoti bēdīga.

Orķestra dalībniecei gan izdevies sajust svētku gaisotni arī par spīti neierastajam svētku formātam, proti, pandēmijas un COVID-19 ierobežojumu dēļ šogad norisinājās tā dēvētie E-svētki.

Liene

Tas, protams, ir labi, ka ir atrasta kaut kāda alternatīva, lai nav vispār tā, ka viss izjūk. Bet es esmu skatījusies no malas daudz – gan gājienus, gan kā citi no manas ģimenes piedalās, bet es pati nekad nebiju. Es droši vien kādreiz piedzīvošu šo sajūtu, kā ir īstajos Dziesmu un deju svētkos. Bet, jā,  nesanāca šogad.

Orķestra diriģents un meistars ar lielo burtu Egils Šketris uzskata, ka lēmums izveidot E-svētku formātu izrādījies pareizs. Turklāt šoreiz visiem dota iespēja uzmirdzēt un izcelties. Teju katrs no kolektīviem piedalījies īpašā filmēšanas sesijā. Šķetris uzsver, ka skolēni un kolektīvu vadītāji, kā arī citi iesaistītie veikuši smagu darbu, tāpēc liegt svētkus pilnībā nedrīkstēja.

Egils Šketris
orķestra diriģents

Tā, protams, ir izeja no situācijas. Es nezinu, varam arī tos saukt par E-svētkiem. Cilvēki tomēr to bija pelnījuši. Viņi trīs gadus dejojuši, spēlējuši repertuāru. Gala rezultātu vajag. Tāpēc šoreiz tā bija izejas situācija, bet citu reizi gan laikam nevajag. Tagad jau pēc kara visi gudri.

Visgrūtākais esošajā situācijā ir bērnu motivēšana turpināt iesākto un stiprināt insturmentu spēlētprasim.

XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku mājasplapā “nacgavilet.lv” iespējams aplūkot lērumu video no teju visiem Latvijas punktiem, un katrs ir ar savu odziņu. Savukārt lielais dejotāju e-uznāciens televīzijā plānots 6. novembrī. Par visu sīkāk arī turpat “nacgavilet.lv” lapā.

0 Komentāru

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Vispirms esmu sieviete, tikai pēc tam politiķe!" Ramona Petraviča par erotisko fotosesiju un ažiotāžu

"XS" sērija uz izķeršanu! Autovadītāji noskaitušies, CSDD sistēmā netiekot pie īpašām numurzīmēm; daudzas tiek spekulantiem

Rīdzinieci medī parādu piedzinēji, pieprasot atmaksāt aizdomīgu parādu

“Maxima” kliente: Mani nekonsultēja, jo runāju latviešu valodā

"Nesaprotu, kā meitenes to dara!" Viktors Buntovskis "X Faktorā" nav pieradis pie grima

"Viņš ēda manu Rosalindu nost!" Mārupē iedzīvotājiem un viņu mīluļiem uzbrūk agresīvs suns

"Troksnis bija tāds, ka visa māja drebēja!" Zasulauka iedzīvotājus neviens nebrīdina par skaļajiem nakts darbiem

Jelgavas dome ierobežo stāvēšanu pieprasītā stāvlaukumā

"Ir vajadzīgas bērnu nāves?" Krustojumā Āgenskalnā gājēju pāreju nesteidzas ierīkot!

"Attiecībās ir jārunā!" Skaļas ovācijas un patiesi komentāri komēdijas "Tabu" pirmizrādē!

Eksperiments: vakcīnskeptiķi akli izplata viltus profilā ievietotu “pasaku”

"Bērns ļoti pārdzīvoja!" Dusmojas par bērnu neielaišanu "zaļā" režīma pasākumā un veikalā