Temzā sākusies tradicionālā gulbju skaitīšana

0 Komentāru
Temzā sākusies tradicionālā gulbju skaitīšana
Foto: LETA

Temzā sākusies tradicionālā gulbju skaitīšana – majestātiskie putni, kas ir britu monarha īpašums, parasti tiek skaitīti katru gadu, vēsta TV3 ziņu raidījums “900 sekundes”.

Gulbju skaitīšana Temzā ir sena tradīcija, kas sākās jau 12. gadsimtā. To skaitīšanas mērķis sākotnēji bija pārliecināties, vai ir pietiekami daudz putnu, ko pasniegt karaļnama rīkotajos banketos.

Tagad gulbjus sargā likums, un tos skaita, lai būtu datu par populācijas izmaiņām. Skaitīšanas laikā gulbjus izceļ no ūdens, izmēra, nosver un pārbauda veselības stāvokli.

Gulbjiem draudus rada pamesti tīkli vai makšķerauklas, tie cieš arī no piesārņojuma. Tāpat gulbjiem mēdz uzbrukt suņi, un majestātiskie putni nereti tiek arī sašauti.

Covid pandēmijas dēļ pagājušajā gadā gulbju skaitīšanu nācās atcelt, kas notiek ārkārtīgi reti. Gulbji tika skaitīti pat Otrā pasaules kara laikā. Un pagājušais gads bija tikai otrā reize vairāku gadsimtu laikā, kad tradīcija netika ievērota. Iepriekšējo reizi gulbju skaitīšanu atcēla 2012. gadā plūdu dēļ.

Gulbju skaitīšana parasti ilgst piecas dienas, bet šoreiz Covid-19 piesardzības pasākumu dēļ tam atvēlētas trīs dienas.

0 Komentāru