Strauji audzis pieprasījums pēc motorlaivām un jahtām

7 komentāri

Būtiski pieaugusi interese par atpūtu uz ūdens. Lielais pieprasījums radījis pircēju rindas pēc jahtām un laivām. Arī tehnikas trūkums, kas radies pandēmijas laikā, rindas padara vēl garākas. Vienīgā lieta, kas pieejama ikvienam jebkurā laikā, ir ūdenstilpnes. Tās Latvijā spēj uzņemt vēl krietni lielāku skaitu laivotāju.

Raimonds Butkāns nodarbojas ar motorlaivu tirdzniecību un apkopi Lielupes krastā. Viņš norāda, ka laivotāju skaits pieaudzis, par spīti tam, ka šovasar Lielupes ieteka jūrā ir sanesta ar smilti: “Ar šādu laivu vēl mēs varam iziet uzmanīgi, tad ar kaut ko lielāku un buru-jahtu tas nav iespējams.”

Pieprasījums pēc laivām, pēc uzņēmēju domām, lielā mērā radies pandēmijas iespaidā. Iedzīvotāji sākuši novērtēt to, kas pieejams Latvijā.

“Cilvēki atgriezās uz ūdens tāpēc, ka pārdomājuši to, ka atvaļinājumā braukt uz ārzemēm tik ļoti nav vajadzības un izdomā, kā izklaidēt bērnus tepat uz vietas,” saka servisa vadītājs Rihards Butkāns.

Citus gadus vasaras vidus parasti bija mierīgs laiks. Taču šovasar pieprasījums pēc atpūtas uz ūdens pieaudzis ļoti strauji: “Visa laivu nozare šobrīd ļoti aktīvi strādā, ne tikai Latvijā, visur.”

Ūdens izklaides tīkotāji radījuši rindas pēc laivām un to detaļām. Agrāk jaunas laivas piegāde ilga līdz pāris mēnešiem. Tagad var nākties gaidīt pat pāris gadu. “Pasūtījumi atsevišķiem modeļiem ir tikai uz 2023. gadu, citiem uz 2022. gadu,” norāda servisa pārstāvji.

Lielupi iecienījuši jaudīgu motorlaivu saimnieki. Teju pie katras mājas upes krastā ir privāta piestātne ar vietu motorlaivai.

Taču Jūrmalā pieaug arī publiski pieejamu piestātņu skaits. Pašlaik ir teju 70 laivu un jahtu vietu, drīzumā Jūrmalas ostā piestāt varēs jau 80 burātāju un laivotāju.

“Būs divi pontoni un seši tauvošanās pirksti. Mērķis ir, lai viesi no citām valstīm, dodas ciemos,” saka Jūrmalas ostas pārvaldes pārvaldnieka pienākumu izpildītāja Laura Sutta.

Jaunā piestātne, paredzams, būs gatava šoruden. Jūrmalas ostas teritorijā iecerēts izvietot arī jauniešu burāšanas skolu.

7 komentāri