Radīta orientēšanās spēle Rīgas iepazīšanai Otrā pasaules kara laikā

0 Komentāru

Muzejs un pētniecības centrs “Latvieši pasaulē” aicina atbildēt uz dažiem viktorīnas jautājumiem un tādējādi iegūt iespēju doties orientēšanās spēlē “Rīga 1944”, kurā var iepazīt Otrā pasaules kara noslēguma notikumus Rīgā un Latvijā, vēsta TV3 ziņu raidījums “900 sekundes”.

Lūk, “900 sekundes” pirmo vietu orientēšanās spēlē atrada – tas ir Rātslaukums, par pareizi izpildītu uzdevumu iedod 100 punktu, un ir arī fotogrāfija.

Muzeja “Latvieši pasaulē” pārstāvis Toms Pāvils demonstrē, kā darbojas orientēšanās spēle “Rīga 1944”. Bezmaksas spēle aicina cilvēkus ne tikai orientēties un salīdzināt tā laika pilsētu ar mūsdienu Rīgu, bet arī atbildēt uz āķīgiem jautājumiem.

“Jācenšas objektus atrast un izlasīt informāciju, kas uz tiem ir dota. Piemēram, kāda plāksne pie sienas vai uz zemes, vai kaut kur augstāk,” viņš skaidro.

Piemēram, atbildi uz jautājumu – kurā gadā atjaunots Otrā pasaules karā sabumbotais Melngalvju nams, iespējams uzzināt, aplūkojot paša Melngalvju nama fasādi.

Tālāk arī uzzinām par Pēterbaznīcas skarbo karalaika likteni. Savukārt, ja vēlamies vēl papildu 100 punktu, tad jāuzņem “selfijs” ar Pēterbaznīcu.

Soli pa solim orientēšanās spēles dalībnieki iepazīst to, kā Vecrīga izskatījās tālajā 1944. gadā.

Orientēšanās iekļauj gan vēsturiskas fotogrāfijas, gan faktuālu informāciju, gan arī cilvēku stāstus.

Piemēram, kara laikā gluži kā mūsdienās daudzviet bija dažādi aicinājumi un arī viltus informācija, piemēram, safabricētas fotogrāfijas.

Orientēšanās spēlē piedāvā izvērtēt vienu kara laika foto un atbildēt uz jautājumiem. Tādējādi ir sniegta iespēja trenēties viltus ziņu atpazīšanā.

Uzdevumā ar fotogrāfiju nozīme ir šķietami visniecīgākajiem sīkumiem.

“Runa ir par attēlu, tie ir pozicionēti, kur viņi atrodas, ko dara, uz ko norāda vai vispār norāda,” stāsta Pāvils.

Ceļu pie orientēšanās spēles visvieglāk atrast, izmantojot “Facebook” lapu “Riga 1944”. Atbildot uz dažiem viktorīnas jautājumiem, ikviens var saņemt piekļuvi un doties izzinošā piedzīvojumā.

0 Komentāru