Pavasaris gaisā: Rundāles pils dārzā sāk plaukt ziedi

Pievienot komentāru

Rundāles pils dārza pilnā sparā zied narcises un hiacintes. Tikmēr krāšņais tulpju uzplaukums šogad nedaudz kavējās, un tas tiekot prognozēts apmēram pēc nedēļas. Pavasarīgajā Rundāles pils dārzā viesojās “900 sekundes”.

Jau no pils ieejas vārtiem ir sajūtama patīkama smarža. Dārzā zied dažādu krasu hiacintes. To ziedi ir pilnbriedā. Bet dārza dziļumā stafeti pārņem narcises.

Pašlaik Rundāles pils dārzā pašā savā krāšņumā zied narcises. Kopumā šeit var apskatīt apmēram 30 šķirņu. Arī ļoti skaistās lielziedu narcises.

Savukārt plaša tulpju kolekcija – Rundāles pils dārzā sastopamas vairāk nekā 100 šķirņu – vēl ietur pauzi. Pie vainas aukstums. Pašlaik ir uzziedējušas vien agrīnās šķirnes. Arī tās, ko izveidojuši Latvijas selekcionāri. Piemēram, jau otro gadu aci priecē dedzīgie šķirnes “Māris Jansons” ziedi, kas ir Latvijas vēstniecības Nīderlandē dāvinājums pilij Latvijas simtgadē.

“Līdz ar vēlo pavasari mums arī ir vēlāk viss mostas dabā, un arī no agrajām tulpju šķirnēm zied kādas četras. Pārējās mums ir pumpuros. Un tā lielā ziedēšana varētu būt maija jau vidū. Pats krāšņums,” parka nodaļas vadītāja vietniece Ieva Reinvalde.

Savukārt 15. maijā Rundāles pils dārzā norisināsies tradicionālais stādu tirgus. Epidemioloģisko apsvērumu dēļ tirgotāju skaits būs ierobežots.

“Mums būs stingri nodalītas divas tirdzniecības vietas. Būs viena ieeja un atsevišķa izeja. Tā, lai mēs to apmeklētāju plūsmu varētu regulēt. Katrā tirdzniecības vietā tad būs 20 tirgotāju, kā ir noteikts šobrīd. Teritorija mums ir liela. Līdz ar to plūsmu ir ļoti vienkārši nodrošināt, sadalīt tās ejas. Un darbinieki tiek iesaistīti, kas tad arī pamudina apmeklētājus ievērot šos 2 m, lai viss ir pēc noteikumiem,” teic Rundāles pils pārstāve Ilze Kusiņa.

Šovasar pils dārza apmeklētājus arī sagaida papildu izklaide: divi augu labirinti. Darbinieki jau marķē 0,3 hektārus lielu puķu pļavu. Bet tik pat liels tai blakus esošais laukums tiks apsēts ar kaņepēm.

“Mēs ar zāles pļāvēju izpļausim šīs te ejas, kur cilvēkiem staigāt. Un sējas kaņepes jūlija sakumā varētu būt kaut kur jau metru augstumā. Un tas lielais augstums tai būs divu metru augstuma. Tā sākumā lēnām aug, bet tad, kad sākas siltais periods, momentāni tā kā bambuss izaug,” pauž parka nodaļas vadītāja vietniece.

Labirinti dārzos un parkos tika veidoti jau pirms vairākiem simtiem gadu. 18. gadsimtā tā dāmām un kungiem esot bijusi populāra izklaide.