NATO centra vadītājs: Pret dezinformāciju saistībā ar vakcināciju var cīnīties tikai ar reāliem piemēriem

11 komentāri

Pret dezinformāciju, kas vērsta pret vakcīnām un vakcināciju, var cīnīties tikai ar reāliem piemēriem, kad pēc potes nekādu seku vakcinētajam nav, tā intervijā raidījumā “900 sekundes” norādīja NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts.

Kopš pandēmijas sākuma problēma bijusi dezinformācija un viltus ziņas, ar ko cilvēki dalās sociālajos tīklos. Sārts vērš uzmanību, ka pandēmija radījusi gan digitālo attīstību, gan vēl dziļāku noslāņošanos sabiedrībā, kas rada jauna dezinformācijas viļņa riskus.

“Es domāju, ka pilnībā mazinājusies nav. Visdrīzāk varētu teikt, ka cilvēki, kas ar to dalījās principā jau ir dziļāk iegājuši tajā pārliecībā, ka viņiem ir taisnība, savukārt tie, kas, teiksim tā, skatījās līdzi zinātnei, joprojām paliek pie tā un es domāju, ka mēs esam tādā sastingušā stāvoklī, kur tie, kas dalās ar dezinformāciju, to dara joprojām un tie, kas to nedara, to nedara joprojām,” pauž Sārts.

Pēc NATO centra vadītāja domām, šobrīd lielākā daļa globālas dezinformācijas ir par vakcīnām un vakcināciju. Viltus ziņas rodas gan pārliecības, gan garlaicības, gan ienākumu dēļ.

Ar šo dezinformāciju iespējams cīnīties tikai ar reāliem piemēriem, kad pēc vakcinācijas nekādu seku vakcinētajiem nav, norāda Sārts.

11 komentāri