Starptautisks pētījums: klimata pārmaiņas skars arī Latviju. Kā?

1 komentārs

Pirmo reizi pasaulē pierādīts, ka klimata pārmaiņas atšķirīgos kontinentos putnu sugas ietekmē līdzīgi. Starptautiskā pētījumā piedalījies arī bioloģijas doktors Ainārs Auniņš no Latvijas Universitātes. Viņš prognozē, ka nākotnē klimata pārmaiņu dēļ Latvijā izzudīs vairāki desmiti putnu sugu.

Piemēram, lakstīgala ir viens no putniem, kurš jau šā gadsimta beigās klimata izmaiņu dēļ Latvijā vairs nebūšot sastopams, liecina pētnieku prognozes. Tās vietā būs rietumu lakstīgala, kura jau tagad ir konstatēta Latvijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto

Ainārs Auniņš, LU Bioloģijas fakultātes vadošais pētnieks:
Klimata areāla pārmaiņu prognozes rāda, ka būs vairāki desmiti sugu, kas no Latvijas izzudīs. Tāpat Latviju pametīs pļavu čipste, melnais mušķērājs, savukārt prognozēta ienākšana ir dažādām dienvidu sugām, piemēram, bišu dzenim.

Kopumā vairāk nekā 30 pētnieki no Eiropas un ASV analizējuši vairāk nekā 500 parastākās putnu sugas, kas apdzīvo divus kontinentus. Pētot to skaita izmaiņas pēdējo 30 gadu laikā, pirmo reizi izdevies pierādīt, ka klimata pārmaiņas atšķirīgos kontinentos putnu skaitu ietekmē līdzīgi.

Pētījums pirms mēneša tika publicēts arī ietekmīgajā žurnālā Science. Lai izveidotu kopainu par situāciju abos kontinentos, no Latvijas pētījumā izmantoti Latvijas Ornitoloģijas biedrības veikto ligzdojošo putnu monitoringa rezultāti. Biedrības ornitologs Agnis Bušs norāda, ka klimata pārmaiņu ietekmi pierāda arī fakts, ka no Latvijas gandrīz izzudusi baltirbe.

Skaties video un uzzini vairāk!

1 komentārs

TOP komentāri

  • zuze
    0

    zuze

    šogad maz stārķu atgriezušies... laikam nēģeri un arābi evropā norijuši tos ceļā uz mājām... skumji

    03.05.2016 20:22

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas