Par soli pietuvojusies jaunas navigācijas sistēmas Galileo “laišana gaisā”

0 komentāri

Jauna nākotne Galileo satelītu navigācijai! Ar Krievijas raķeti Sajuz no kosmodroma Franču Gviānā kosmosā nosūtīti vēl divi Galileo satelīti, kas tuvina Eiropas satelītu sistēmu darbības sākšanai. Pirmie četri Galileo satelīti orbītā tika nogādāti 2011. gadā.

Satelītu sistēmas uzdevums būs sniegt navigācijas pakalpojumus, kas līdzinās ASV pārvaldītās Globālās pozicionēšanas sistēmas jeb GPS pakalpojumiem. Līdz gada beigām satelītu skaitu orbītā paredzēts palielināt līdz 18, bet pavisam sistēmai tādi paredzēti vismaz 30.

Galileo, kas esot modernāka par GPS, ļaušot noteikt atrašanās vietu laikā un telpā ar lielāku precizitāti un uzticamību.

Galileo ir Eiropas Savienības programma ar mērķi izveidot Eiropas civilā kontrolē esošu globālu satelītu navigācijas sistēmu. Tā būs savienojama arī ar ASV GPS un Krievijas Glonass, tomēr būs neatkarīga no šīm sistēmām.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas