Ar saules enerģiju darbināmā lidmašīna Solar Impulse 2 sasniegusi Kaliforniju

0 komentāri

Ar saules enerģiju darbināmā lidmašīna Solar Impulse 2 veiksmīgi veikusi ceļu pāri Klusajam okeānam un sasniegusi Kaliforniju.

Lidmašīna nepilnās trijās diennaktīs veikusi 4500 kilometrus garu ceļu no Havaju salām pāri Klusajam okeānam un veiksmīgi nolaidusies Kalifornijā, pabeidzot devīto, riskantāko posmu savā lidojumā apkārt pasaulei.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Gaidot, kamēr pierims spēcīgais vējš, šveiciešu pilots Bertrāns Pikārs pārlidoja Sanfrancisko līci un Zelta vārtu tiltu un tad nolaidās Mauntinvjū pilsētas lidlaukā uz dienvidiem no Sanfrancisko.

Solar Impulse 2 lidojums apkārt pasaulei, kura mērķis ir pievērst uzmanību zaļās enerģijas izmantošanas iespējām, sākās pērn martā Abū Dabī. Katrā ceļojuma posmā lidmašīnu pamīšus vada vai nu Pikārs vai viņa partneris Andrē Boršbergs.

Vispirms viņu ceļš veda pāri Indijai, Mjanmai un Ķīnai uz Japānu, bet no turienes – uz Havaju salām, kur Solar Impulse 2 nolaidās jau pagājušā gada jūlijā, taču šajā pēdējā pārlidojumā lidaparāta bateriju sistēma stipri cieta no pārkaršanas un ceļojums varēja atsākties tikai šogad.

No Kalifornijas ceļu paredzēts turpināt pāri Amerikas Savienotajām Valstīm un tad pāri Atlantijas okeānam uz Eiropu, lai visbeidzot atkal atgrieztos Abū Dabī.

Foto

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas