Zem gruvešiem pazudušus cilvēkus nākotnē varētu meklēt ar tarakānam līdzīgu robotu

0 komentāri

Zinātnieki tarakānu skeletu varētu izmantot kā paraugu īpaša robota izveidei. Šāds robots varētu meklēt, piemēram, cilvēkus, kas pazuduši zem drupām pēc zemestrīcēm.

Tieši šis kustonis ir izvēlēts par robota prototipu, jo tarakāns ir neliels, var samazināt savu augumu par trīs ceturtdaļām, lai iesprauktos šaurākās vietās. Tāpat tas uz sevis var izturēt 900 reizes lielāku svaru nekā pats sver. Šādi mazi robotiņi nākotnē varētu meklēt cilvēkus, kas ir zem gruvešiem.

Zinātnieku radītais prototips patlaban ir 20 reizes lielāks par tarakānu, bet jau spēj samazināt savu augumu par 50% un spēj nest 10 kilogramus lielu smagumu. Nākotnē to prototipu varētu pilnveidot.

Video – jaunākās zinātnes ziņas!

 

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas