Viedtālruņa īpašniek, uzmanies! Šķietami nevainīgas aplikācijas var izrādīties rūdīta krāpšana

0 komentāri

”Tendence ir biedējoša,” atzīst Cert.lv vadītāja vietnieks Vairis Teivāns, norādot, ka pēdējā laikā parādījušās šķietami nevainīgas lietojumprogrammas, kas rezultātā var pat iztukšot telefona īpašnieka bankas kontu.

Apdraudēti ir abu – gan iOS, gan Android – operētājsistēmu lietotāji. Tā kā Android tirgus ir atvērtāks, tā arī šādu ļaunprogrammatūru skaits ir lielāks. Uzbrucēju mērķis ir nelikumīga naudas līdzekļu iegūšana, tādēļ hakeriem pievilcīgākas ir mobilās lietojumprogrammas ar i-banku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Cert.lv eksperts V. Teivāns norāda, – lai sevi pasargātu, svarīgi ir nepiekrist uzstādīt programmatūru no neoficiāliem veikaliem. Faktiski katrā ierīcē ir iespējams, ievelkot vienu ķeksi, aktivizēt iespēju, ka programmatūras tiek lejupielādētas tikai no oficiāliem avotiem.

Piemēram, pat tāda maznozīmīgā aplikācijā kā lukturītis, var būt vīrusi. Lai noteiktu, vai lietojumprogramma nav ļaundabīga, svarīgi ir sekot līdzi iztērētajam mobilā interneta datu apjomam un tam, lai aplikācija neizņemtu pārāk lielu atmiņas daudzumu. ”Kad instalējat šo programmu, tur tiek uzrādīts, kādas funkcijas datiem šī programmatūra vēlas. Tātad, ja jūs vēlaties instalēt lukturīti, visticamāk, ļauna programmatūra prasīs, ka vēlas piekļūt jūsu videokamerai, īsziņām, kontaktiem utt. Tad, loģiski domājot, – kādēļ lukturītim nepieciešama šāda informācija par kontaktiem?” stāsta V. Teivāns.

Tāpat ieteicams izvairīties no publiski pieejamā interneta izmantošanas.

Skaties video un uzzini vairāk!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas