Vecākiem ar ratiņiem un cilvēkiem ratiņkrēslos radīta vides pieejamības aplikācija Mapeirons

0 komentāri

Tikai katrs 20. objekts Latvijā ir pieejams cilvēkiem ar invaliditāti un vecākiem ar bērniem ratiņos. Cilvēki ratiņkrēslos un jaunās māmiņas šovasar apsekoja kopumā 22 tūkstošus valsts un medicīnas iestāžu, veikalu, kafejnīcu un viesnīcu. No tiem tikai nedaudz pāri tūkstotim atzīti par pieejamiem vai daļēji pieejamiem

Tie ir apvienoti mobilajā aplikācijā Mapeirons, kuru var bez maksas lejupielādēt no attiecīgās mājas lapas. Pateicoties šai vietnei, cilvēki ratiņkrēslos un ar bērnu ratiem var ātri uzzināt, kur atrodas tuvākie viņiem draudzīgie veikali, restorāni, vai citi nepieciešamie objekti.

Turklāt, ar Mapeirona palīdzību var ērti saplānot ceļojumu pa Latviju. Kas attiecas uz pārējiem apsekotiem objektiem, tad bieži vien tajos pieejamības prasības izpildītas tikai ķeksīša pēc.

Lai uzlabotu situāciju, apvienība “Apeirons” plāno pieprasīt izmaiņas normatīvajos aktos, lai pēc Skandināvijas piemēra, Latvijā katrā pilsētā būtu vides pieejamības eksperts ar invaliditāti, bez kura atzinuma nevarētu nodot nevienu būvniecības objektu.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks? 1

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas