Šis Kristīnes jautājums pamatīgi samulsina inženieri, bet viņš godam izkļūst no situācijas

0 komentāri

Kur dzīvo spēcīgākie roboti pasaulē? Izrādās, Latvijā! Cik gudram ir jābūt prātam, lai spētu vadīt sumo robotu un vai pietiktu ar “vidējā ziņu moderatora smadzenēm”, lai to vadītu? Šis apburošās Kristīnes Garklāvas jautājums samulsina robotikas inženieri Gundaru Miezīti, bet viņš, lai arī sākumā mazliet samulst, pēc tam godam izkļūst no situācijas un atbild uz jautājumu.

Sumo-boy jeb sumo puika ir sacensību robots, kurš līdzīgi kā Japānas tradicionālajās cīņās, cenšas pieveikt – izgrūst no cīņas laukuma – otru sumo robotu. Pats galvenais ir tas, ka sumo-boy ir autonoms robots, kurš ir ieprogrammēts un tam piešķirts intelekts. Sumo-boy cīnās, izmantojot sava radītāja prātu, cenšas uzvarēt pretinieku. Robotam ir jābūt balansā starp spēku, izveicību un prāta asumu, skaidro Latvijas robotikas speciālisti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šobrīd mūsu valstī radīts jauns cīņas minirobots. To izveidojuši Latvijas robotikas entuziasti.

Skaties video un uzzini, ko inženieris atbildēja Kristīnei Garklāvai!

Foto

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas