Uzņēmējs: Amerikāņiem nav ne mazākās nojausmas par Latviju

0 komentāri

Iespēja Latvijas uzņēmumam atrast investorus ASV, ja uzņēmums tur uzkavējas vien dažas nedēļas, ir viena pret tūkstoti vai pat mazāka, norāda Latvijas datorspēļu izstrādātāja Amber Games dibinātājs un vadītājs Aleksandrs Novožonovs.

Amber Games dibinātājs un vadītājs Aleksandrs Novožonovs:

Ja mēs būtu no Lielbritānijas, Francijas, Vācijas vai kādas citas lielas Eiropas valsts, tas amerikāņiem būtu vairāk vai mazāk saprotams, bet par Latviju viņiem nav ne mazākā priekšstata.

Novožonovs skaidro, – ja kāds vēlas atrast investoru ASV, tur ir jāpavada par nedēļu krietni ilgāks laiks vai arī jābrauc vairākas reizes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kas attiecas uz Amber Games, uzņēmums šobrīd investorus meklē Eiropā, risina sarunas ar Latvijas riska kapitāla fondiem, kuri ar Latvijas Garantiju aģentūras atbalstu sadalīs no Eiropas fondiem saņemtos 30 miljonus eiro.

“Tiesa, man liekas, ka viņi pagaidām ar savu uzdevumu tiek galā ne pārāk labi. Jebkurā gadījumā, mūsu dialogs ne pie kā nav novedis, acīmredzot saistībā ar viņu konservatīvo skatījumu uz atsevišķām nozarēm, tostarp datorspēlēm. Jā, riski mūsu nozarē ir diezgan augsti, jo šeit ir diezgan daudz radošu sastāvdaļu,” norāda Novožonovs.

Tajā pašā laikā pašreizējā situācijā, kas vērojama pasaules spēļu industrijā, Amber Games līdzīgas kompānijas izdzīvošana bez spēcīgas “mātes rokas” ir maz ticama.

Tas skaidrojams ar konkurenci un to, ka, pateicoties tehnoloģiju attīstībai, būtiski ir palielinājies augsti kvalificēta darba īpatsvars, tādējādi vienāda apjoma projekti tagad izmaksā krietni vairāk nekā pirms dažiem gadiem.

“Ja kompānija nav ieguvusi gabalu investīciju pīrāga, tai ir diezgan grūti attīstīties,” rezumē Novožonovs.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas