Uzmanies un sargi bērnus! Seksuāla šantāža internetā kļūst aizvien izplatītāka

0 komentāri

Seksuāla varmācība internetā kļūst aizvien izplatītāka, atzīst interneta drošības centra vadītāja Maija Katkovska. Viņa norāda, ka šantāžas gadījumi pēdējos divos gados novēroti vairākkārt. Bieži paši noziedznieki atrodas ārzemēs un uzsāk saraksti ar jauniem zēniem angļu valodā.

“Ir ļoti kritiski jāvērtē tas, ko mums internetā stāsta, rāda. Jebkurš var izlikties. Es arī varu izlikties par pensionāri, sameklēt internetā kāda pensionāra foto, uztaisīt profilu, aicināt ziedot un dot man naudu, jo man kā pensionāram grūti iet. Tieši tāpat var jebkurā dzīves situācijā uztaisīt profilus, izlikties par kādu citu un mēģināt iedraudzēties un panākt savus nodomus,” brīdina drossinternets.lv vadītāja Maija Katkovska.

Galvenais speciālistu ieteikums ir nesūtīt savus kailfoto vai video nevienam, jo īpaši nepazīstamiem cilvēkiem.

Savukārt, ja kāds jaunietis jau ir kļuvis par seksuālā varmākas upuri internetā, tad nekādā gadījumā nedrīkst pakļauties šantāžai, bet ir jāmeklē pieaugušo – vecāku vai skolotāju – palīdzība. Tāpat palīdzību var meklēt: mājaslapā drošsinternets.lv vai arī zvanot uz Drošāka interneta centra uzticības tālruni: 116-111. Centra darbinieki aicina vecākus šajos jautājumos bērnus izglītot jau no mazotnes.

Video:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas