Trešdaļā uzņēmumu kiberdrošības draudiem ir iekšējs cēlonis

1 komentārs

Iekšējie kiberdraudi ir bijuši drošības negadījumu iemesls 27% aptaujāto uzņēmumu visā pasaulē, liecina tirgus pētījumu aģentūras B2B International sadarbībā ar informācijas tehnoloģiju (IT) drošības kompāniju Kaspersky Lab veiktais pētījums.

Galvenie sevišķi bīstamie iekšējie riski ir programmatūras ievainojamības. Uzbrukumos ar to izmantošanu ir cietuši 36% organizāciju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Vēl vairākus organizācijām sevišķi bīstamus iekšējos riskus var nodalīt atsevišķā grupā, ko apvieno kopīga pazīme – cilvēkfaktors. Par nejaušām datu noplūdēm darbinieku vainas dēļ informēja 26% respondentu, bet par tīšām – 18%.

Vissmagākās sekas ir tīšai datu noplūdei, un 9% uzņēmumu vietējie speciālisti ir nozaguši uzņēmējdarbībai izšķiroši svarīgu informāciju. Vēl viens plaši izplatīts risks ir mobilo ierīču nozaudēšana vai zādzība – ar to saskārušies 19% aptaujāto uzņēmumu.

“Ārējo un iekšējo draudu aina, ar kādu uzņēmumi saskaras pēdējos 12 mēnešus, uzskatāmi parāda, ka ir nepieciešama gan visaptverošu drošības risinājumu izmantošana, gan darbinieku papildu apmācība. Programmatūras ievainojamības var nonivelēt ar efektīvu aizsardzības izstrādājumu, taču nejaušas datu noplūdes darbinieku vainas dēļ tādā veidā neizdosies izskaust.

Kopumā šo negadījumu biežums liecina, ka pagaidām uzņēmumu IT infrastruktūra nav pietiekami labi aizsargāta. Šādai situācijai ir daudz cēloņu, tostarp draudu apmēra, kā arī iespējamo finansiālo zaudējumu un kaitējuma reputācijai apjoma neadekvāts novērtējums,” norāda Kaspersky Lab antivīrusu eksperts Sergejs Ložkins.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Direktors
    0

    Direktors

    Tāpat te Latvijā. Lai tik turpina visur visu centralizēt un atlaist no darba lokālos datoristus. Doma jau ir laba, taču tā nekad nav strādājusi un nestrādās, jo neviens centralizētais administrēšanas mehānisms, neviens ārpakalpojums nespēj nodrošināt to, ko pašā uzņēmumā strādājošs IT speciālists.

    20.01.2015 08:19

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas