Tehnoloģiju attīstība – templī par budistu kļuvis kāds robots

0 komentāri

Arvien populārāka kļūst robotu izmantošana, turklāt visdažādākajās jomās. Tagad robots tiek nodarbināts pat kādā budistu templī Ķīnā, kur tas kļuvis par vienu no mūkiem.

Šajā aizvēsturiskajā budistu templī Pekinas tuvumā mūki nolēmuši tradicionālo dzīvesveidu papildināt ar 21. gadsimta tehnoloģijai. Viņiem pievienojies robots. Tas veidots tā, lai līdzinātos mūkiem – dzeltenā ietērpā un ar skūtu galvu.  Nelielais 60 centimetrus augstais robots spēj nodziedāt budistu rituālās dziesmas, reaģēt uz balss komandām un iesaistīties nelielā sarunā.

Templī robotu uzskata par budisma un tehnoloģiju kombināciju un lielisku veidu, kā piesaistīt cilvēku uzmanību templim un izplatīt budismu.

Robots tika radīts, mūkiem sadarbojoties ar vairākiem Ķīnas augsto tehnoloģiju uzņēmumiem. Kopš izgatavošanas, tas ir viesojies vairākās izstādēs, taču templī publiski redzams reti. Laiku tam galvenokārt nākas pavadīt, meditējot uz plaukta birojā.

Tagad tiek izstrādāts šā robota jaunāks modelis, kurš būs spējīgs īstenot daudz vairāk dažādu funkciju.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas