Spilves lidlaukā prezentē ”putnrobotu”, kas lidostās biedēs īstus putnus

1 komentārs

Spilves lidlaukā ceturtdien gaisā pacēlās dažādu pasaules valstu ražotāju bezpilota lidaparāti, tostarp latviešu radītais sporta filmēšanas lidaparāts airDog, kā arī, piemēram, Nīderlandes uzņēmuma Clear Flight Solutions radītais ”putnrobots”.

Clear Flight Solutions “putnrobots” paredzēts putnu aizbiedēšanai, piemēram, lidostās, kur dažkārt putni tiek ierauti lidmašīnu dzinēju turbīnās, kā arī kopumā var traucēt gaisa kuģu pacelšanos un nosēšanos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Viena ”putnrobota” cena tiek lēsta aptuveni 35 tūkstošu eiro apmērā, taču pagaidām to ražošana lielos apmēros vēl nav uzsākta.

Tāpat pasākumā tika demonstrēti arī citu valstu ražotāju bezpilota lidaparāti.

Skaties foto!

Šīs nedēļas ceturtdienā un piektdienā, 5. un 6. martā, Latvijā notiek konference par tālvadības lidaparātu sistēmām.

Savukārt 29. un 30. aprīlī Rīgā notiks trešā ASEM transporta ministru sanāksme. Tās ietvaros paredzēta ministru tikšanās un vairākas darba sesijas konferences formā, bet 22. un 23. jūnijā Rīgā notiks TEN-T dienas ar augstu ES amatpersonu piedalīšanos, lai apspriestu Eiropas transporta tīkla attīstību.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Nu re
    0

    Nu re

    Putinroboti?

    05.03.2015 18:39

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas