Šogad kosmosā nonāks pirmais Latvijas satelīts Venta-1

0 komentāri

Valsts akciju sabiedrības Elektroniskie sakari pārstāvji šodien žurnālistus informēja, ka ir arī izdotas nepieciešamās radiofrekvenču atļaujas, lai Venta-1 varētu darboties. Latvijas satelīts nonāks orbītā, izmantojot Indijas nesējraķeti. Plānots, ka tas notiks šā gada otrajā ceturksnī. Satelīta galvenais uzdevums būs jūras kuģu satiksmes uzraudzība un koordinēšana.

Venta-1 ir vairāki tehniskie uzdevumi. Pirmkārt, tā ir kuģu identificēšanas sistēmas pārskatīšana vai pārraudzība. Katram kuģim ir viens identifikators, kas tiek nolasīts elektroniskā veidā un dod iespēju ostās redzēt, kuri kuģi kurā vietā atrodas, un kā tie pārvietojas gan ostās, gan līčos, gan jūrā. Tādējādi ir iespēja operatīvāk sniegt atbalstu navigācijas un jūras navigācijas pakalpojumos. Citi tehniskie risinājumi – tiks eksperimentālā veidā nodrošināta saziņa starp Venta-1 un citiem satelītiem. Arī ir kamera uzlikta uz Venta-1.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Venta-1 riņķos ap Zemi aptuveni 600 kilometru augstumā pa orbītu, kas šķērso Latviju. Satelītam varēs nosūtīt vadības komandas laikā, kamēr tas atradīsies virs Latvijas.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks? 1

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas