Sargāt Latvijas drošību prezidentūras laikā palīdzēs ”Kiberzemessardze”

0 komentāri

Kiberuzbrukumi Latvijas prezidentūras laikā Eiropas Savienības Padomē noteikti būs, taču mūsu valsts ir gatava tos atvairīt. Valsts informācijas sistēmu drošību sargā arī Latvijas Kiberzemessardze, raidījumā 900 sekundes stāstīja Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācijas (LIKTA) prezidente Signe Bāliņa.

Kiberuzbrukumi Latvijai veikti arī līdz šim, taču tie tikuši veiksmīgi atvairīti, tādēļ arī plašākā sabiedrībā šī informācija nav guvusi plašu rezonansi, norādīja S. Bāliņa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Viņa sacīja, ka Latvijā riska zonas ir visas valsts informācijas sistēmas. Vairāk pamanāma, bet mazāk bīstama ir dažādu mājaslapu izskata mainīšana. Taču ”trakākie uzbrukumi” ir valsts informācijas sistēmām. ”Ja tos neredz, tad var tikt mainīta informācija,” norādīja S. Bāliņa.

Hakeri prezidentūras laikā mēģinās graut Latvijas reputāciju un zagt datus, saka eksperte

Laikā, kad Latvija būs prezidējošā valsts Eiropas Savienības Padomē, hakeri varētu mēģināt gan graut Latvijas reputāciju, gan veikt nopietnākus uzbrukumus, kuru mērķis ir zagt datus, raidījumā 900 sekundes iepriekš sacīja IT drošības incidentu novēršanas institūcijas vadītāja CERT vadītāja Baiba Kaškina. Latvijas reputācijas graušanas mēģinājumi varētu izpausties kā, piemēram, oficiālās prezidentūras mājaslapas izķēmošana vai mājaslapas bloķēšana, skaidroja B. Kaškina. No otras puses, CERT gatavojas arī nopietnākiem kibernoziedznieku uzbrukumiem, piemēram, tādiem, kuru mērķis ir zagt datus.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas