Samsung peļņa pirmo reizi trijos gados piedzīvojusi kritumu

0 komentāri

Dienvidkorejas elektronikas uzņēmuma Samsung Electronics Co. tīrā peļņa pērn bija 23,4 triljoni vonu (18,9 miljardi eiro), kas ir par 23,2% mazāk nekā 2013. gadā, teikts ceturtdien publiskotajā kompānijas paziņojumā.

Tādējādi uzņēmuma peļņa reģistrējusi pirmo gada kritumu kopš 2011. gada.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Peļņas kritums galvenokārt tiek skaidrots ar grūtībām viedtelefonu sektorā un aizvien sīvāku konkurenci, ko rada Ķīnas uzņēmumi.

Mobilo tālruņu tirgus, kas iepriekšējos gados bijis galvenais Samsung ienākumu avots, kļuvis pārāk piesātināts, vienlaikus saasinoties arī konkurencei, ko izrāda tādi Ķīnas lētāku ierīču ražotāji kā Huawei un Lenovo.

Tikmēr Samsung tirdzniecības apjoms pērn sarucis par 10% – līdz 206 triljoniem vonu.

Savukārt ceturtajā ceturksnī kompānijas tīrā peļņa gada griezumā nokritusies par 27% – līdz 5,3 triljoniem vonu.

Taču, neskatoties uz vājajiem finanšu rezultātiem, uzņēmums paziņoja, ka palielinās dividenžu apjomu no 13 800 vonām līdz 19 500 vonām par vienu akciju.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks? 1

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas