Rīgā ieradies viens no gudrākajiem runājošajiem robotiem pasaulē – Nao

0 komentāri

Robots prot runāt, domāt, pat dejot, bet nav dzīvs. Nepārprotiet, tā nav kāda senlatviešu mīkla, bet gan realitāte: Rīgā starptautiskas konferences ietvaros atvests robots Nao, kurš tiek uzskatīts par vienu no spējīgākajiem mākslīgā intelekta pārstāvjiem.

Mūsdienās roboti ieņem arvien lielāku lomu cilvēku dzīvē. Tos izmanto ne tikai rūpnīcās, bet arī darbā ar cilvēkiem, piemēram, kā palīgus veciem un nevarīgiem cilvēkiem, arī izklaidējot un pieskatot bērnus.

Uz Rīgu atvestais robots Nao izmēros ir mazs, taču var lepoties ar robotu vidē salīdzinoši ļoti labām mākslīgā intelekta spējām. Uzstājoties Rīgā, lielas auditorijas klātbūtnē tas nekautrējās paslavēt pats sevi.

Savienojumā ar internetu un tīmekļa meklēšanas vietnēm, roboti var ātri sameklēt atbildes uz visdažādākajiem jautājumiem.

Pirmais Nao robots tika radīts 2008. gadā Francijā, taču ar katru gadu šī industrija attīstās arvien vairāk, radot arvien spējīgākus humanoīdos robotus.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas