Populārākās paroles pasaulē – password, monkey un 123456

0 komentāri

Droša parole ir papildu garantija jūsu drošībai internetā. Lai izveidotu šādu paroli, jāievēro daži pavisam vienkārši noteikumi, kurus ļoti daudzi neņem vērā, un laikam tādēļ trīs pasaulē populārākās paroles ir šādas: password, monkey un 123456.

Tagad pasaules tīmekli lieto tik daudz cilvēku kā nekad agrāk. Ievērojami plašākas ir arī tā izmantošanas iespējas bankas operācijām, pirkumiem internetā un dažādiem pētījumiem ar tīmekļa resursu palīdzību. Turklāt virtuālo telpu tagad izmantojam arī saziņai. Pēdējos gados ir parādījušies tieši šim nolūkam paredzēti sociālie tīkli – Draugiem. lv, Facebook.com u.c. To dalībnieki apmainās ar informāciju par savu privāto dzīvi, ar fotogrāfijām, mūzikas un video failiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Diemžēl jo vairāk lietotājs internetā izpauž ziņas par sevi, jo vairāk viņš riskē, ka kibernoziedznieki var nozagt viņa identitāti (privātos datus), lai, izmantojot to, veiktu krāpnieciskas darbības, piemēram, zādzības upura vārdā pirktu preces un pakalpojumus vai pat iztīrītu viņa paša bankas kontu.

Parole ir ārkārtīgi svarīga, jo tā aizsargā lietotāja konfidenciālo informāciju. Parole ir nepieciešama katram jūsu interneta kontam. Taču parole jāsastāda ļoti apdomīgi.

Parole sargā no zagļiem gan jūsu privāto informāciju, gan jūsu naudu bankas vai citā elektroniskā kontā.

Ja parole būs droša, tad būs mazāks risks kļūt par kibernoziedznieku upuri. Tādēļ sniegsim dažus padomus par interneta kontu paroļu sastādīšanu.

Padomi paroles izvēlei:

  • Izraugieties tādu paroli, kuru viegli varat iegaumēt un kura tāpēc nebūs jāpieraksta ne uz papīra, nedz failā, kas glabājas jūsu datorā. Šo failu varat nejauši izdzēst vai sabojāt, vai arī to var nozagt kibernoziedznieki.
  • Parolei nevajag izmantot vārdus, kuru kibernoziedznieki var atrast vārdnīcā.
  • Parolē izmantojiet gan lielos, gan mazos burtus, kā arī ciparus un citus simbolus, piemēram, pieturzīmes (lai gan tas ne vienmēr ir atļauts).
  • Neizmantojiet paroļu “rotāciju”, t. i., neizmantojiet dažādiem kontiem pārmaiņus paroli1, paroli2, paroli3 utt.
  • Ja vien iespējams, izmantojiet kā paroli veselu frāzi, nevis vienu vārdu.
  • Neizmantojiet vienu un to pašu paroli dažādiem kontiem. Pretējā gadījumā ļaundari, uzzinot vienu paroli, tiks klāt visiem jūsu interneta kontiem.
0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas