Pēc kosmosā pavadīta gada astronomi sveiki un veseli atgriezušies mājās – uz Zemes

0 komentāri

Ievērojams notikums astronomijas pasaulē! Pēc garākās misijas Starptautiskās Kosmiskās stacijas vēsturē – teju gada pavadīšanas kosmosā – trešdien, 2. martā, uz Zemes atgriezušies NASA astronauti Skots Kellijs un Mihails Korņijenko.

Kosmosa kuģa kapsulu ar Kelliju un Korņijenko vadījis gados jaunais pilots Sergejs Volkovs, kurš kosmosā pavadījis pusgadu. Visi trīs sagaidīti, kā īsti varoņi ar lielām ovācijām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Apkārtējie steiguši viņus apskaut un apsveikt. Visi trīs nogādāti mediķu teltī, kur tika veiktas pirmās medicīniskās pārbaudes. Astronautus ar helikopteriem nogādāja tuvējā Džezkazganas pilsētā un no turienes, savukārt, tālāk – Kelliju uz ASV, Volkovu un Korņijenko uz Krieviju.

Starptautiskās Kosmiskās stacijas pārstāvji paziņojuši, ka kosmonauti ir sveiki un veseli, nolaišanās uz Zemes noritējusi veiksmīgi, bez starpgadījumiem, un viņi pauž ļoti lielu prieku par misijas veiksmīgo noslēgšanos. Notikumam tiešraidē sekojuši līdz pat 50 miljoniem cilvēku.

Foto

Kosmosa kuģa kapsula, kurā astronauti atgriezušies, piezemējusies Kazahstānas stepēs, nepilnu 150 kilometru attālumā no Džezkazghanas pilsētas.

Lai parūpētos par drošu nolaišanos, notikuma vietā ieradušies aptuveni 200 krievu militāristi, 12 speciāli aprīkoti helikopteri un glābšanas vienības.

Astronauti kosmosā pavadījuši 340 dienas. Misijas laikā uzkrātie dati un paraugi uzskatāmi par ļoti nozīmīgiem, jo šī ir pirmā misija, kurā gandrīz gadu mērķtiecīgi pētīts, kā cilvēka ķermenis reaģē, ilgstoši atrodoties bezsvara stāvoklī.

Līdz šim līdzīgi pētījumi veikti tikai četru līdz sešu mēnešu ilgā laika posmā. Lai gan iegūto datu apstrāde un publicēšana varētu aizņemt pat vairākus gadus, zinātnieki pārliecināti, ka iegūtā informācija palīdzēs astronautus sagatavot vēl tālākiem lidojumiem kosmosā, piemēram, uz Marsu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas