Oho! Latvijas zinātnieki piedalās starptautiskā kosmosa pētījumā!

0 komentāri

Latvijas zinātnieki piedalās starptautiskajā kosmosa atkritumu izpētē. Cik daudz atkritumu ir sakrājies virs zemes un vai pavadoņu atlūzas draud arī Latvijas iedzīvotājiem?

Astronoms Aivis Meiers stāsta, ka kosmosā ap zemi riņķo vairāk nekā 40 tūkstoši atlūzas, kas  izmēros ir lielāki par 10 centimetriem. Sīkāku kosmisko atkritumu skaits mērāms miljonos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kosmiskas atlūzas apdraud ne tikai pavadoņus, bet arī Zemes iedzīvotājus.

Aivis Meiers, astronoms:

Tā problēma – atlūzu  skaits strauji pieaug. Ja vēl pirms 10 gadiem cilvēki vēl nedomāja – vai atlūzas uzskries, tad tagad- tā paliek reāla problēma.

Lai izslēgtu iespēju, ka kāds vecais pavadonis neuzkrīt cilvēkiem uz galvas – Latvijas zinātnieki veic atlūzu distanču mērījumus, aprēķina trajektorijas un iespējamos nolaišanas vietu un laiku. To visu viņi spēj darīt izmantojot vietējo aparatūru.

Foto

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas