Obama: Ķīnas veiktās kiberzādzības ir “neapstrīdama” problēma

0 komentāri

Ķīnas veiktās kiberzādzības ASV ir “neapstrīdama” problēma, un Vašingtona ar Pekinu turpinās par to runāt, paziņojis ASV prezidents Baraks Obama.

“Mēs uz viņiem izdarām spiedienu kiberdrošības un kiberzādzību jautājumos, galvenokārt komerciālajā sfērā. Tas nav pat apspriežams, ka viņi tādas veic, un tā ir problēma, un mums viņi jāpiespiež rīkoties,” lielāko ASV uzņēmumu vadītāju forumā Business Roundtable Vašingtonā apstiprināja Obama.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pēc tikšanās ar Ķīnas prezidentu Sji Dzjiņpinu un uzņēmumu vadītājiem, kas novembrī notika Pekinā, Obama paziņoja, ka saruna bijusi “ļoti produktīva”. Tomēr viņš brīdināja par cilvēktiesību slikto stāvokli Ķīnā un norādīja, ka strīdīgajā jautājumā par salām Dienvidķīnas jūrā Sji “izmanto nacionālismu, kas satrauc Ķīnas kaimiņus”.

Obama akcentēja, ka ir svarīgi, lai divas lielākās pasaules ekonomikas uzturētu labas attiecības. “Tā var būt uzvara abām pusēm, tomēr pie dažām lietām vēl vajag piestrādāt.”

Kā norādīja Obama, viņš cer, ka Trans-Klusā okeāna partnerības tirdzniecības līgums ar ASV un Āzijas valstīm paaugstinās reģiona standartus, kas veicinātu arī Ķīnas pielāgošanos tādos jautājumos kā, piemēram, intelektuālā īpašuma tiesības.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas