Noticis nopietns apdraudējums starpbanku pārskaitījumiem – uzlauzta SWIFT sistēma

0 komentāri

Britu datordrošības kompānijas BAE Systems informācija liecina, ka martā tika uzlauzta vispasaules starpbanku transakciju sistēma SWIFT, atsaucoties uz Reuters rīcībā esošo informāciju, ziņo portāls Notepad.lv.

Iepriekš tika ziņots, ka martā kibernoziedznieki uzlauzuši Bangladešas Centrālo banku, mēģinot nozagt gandrīz miljardu dolāru. Lielāko daļu transakciju izdevās nobloķēt, tomēr 81 miljons tika ieskaitīts spēļu kazino kontos Filipīnās. Sākotnēji uzskatīja, ka noziedznieku rīcībā nokļuvušas zagtas bankas darbinieku login paroles. Taču tagad atklājies – tas noticis, jo uzlauzta SWIFT sistēma, tādēļ arī zudušas visas pēdas šai virtuālajai zādzībai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lai slēptu pārskaitījumu pēdas, hakeri izmantoja kaitīgo programmu evtdiag.exe, kura nodzēsa ierakstus datubāzēs. Tāpēc arī nav zināms, no kurienes pasūtītas zagtās naudas transakcijas.

Jāpiebilst, ka SWIFT sistēma ir starpposms, kurā tiek apstrādāti starpbanku pārskaitījumi. Ja tiek dzēsta SWIFT informācija, tad faktiski izveidojas situācija, ka no bankas konta pazūd nauda, taču nav zināms, kur tā nonāk.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas