No nākamā mācību gada informātiku varēs mācīt jau sākumskolā

0 komentāri

Sākot ar 2015. gada 1. septembri skolas Latvijā varēs izvēlēties informātiku mācīt jau no 1. klases, žurnālistiem pastāstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāre Sanda Liepiņa.

Viņa norādīja, ka no 1.-3. klasei IZM ieteiktu informātiku mācīt integrēti, informātikas skolotājam nākot palīgā citu jomu skolotājiem. “Daudz var izdarīt skolotāji sadarbojoties,” ieteikumu komentēja Liepiņa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Skolotāja Veiksma Kundziņa pasniedz informātiku Rīgas 94. vidusskolā. Lai gan datorklases aprīkojums atjaunots pirms diviem gadiem, iepirktajā tehnikā atklājušies vairāki trūkumi. Šiem datoriem nav multimediju iespējas, kas būtiski sašaurina bērniem plašāk izzināt informācijas tehnoloģiju iespējas.

Kopumā situācija skolās ir kardināli atšķirīga, dažviet skolēni spiesti apgūt informātiku pat ar 1997. gada datorprogrammām. Citviet uzstādītas jaunākās paaudzes tehnoloģijas.

Latvijas informācijas un komunikāciju tehnoloģiju asociācija jau klauvē pie Izglītības ministrijas durvīm, pieprasot informātiku kā obligātu priekšmetu jau no 2. klases.

Asociācijā norāda, ka Latvijā pietrūkst tehnoloģiju speciālisti un programmētāji, tāpēc problēma jāsāk risināt jau sākumskolā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas