No nākamā mācību gada 155 skolās pasniegs jaunu priekšmetu – datoriku

0 komentāri

Digitālo kompetenci jeb, vienkāršoti runājot, prasmi apieties ar jaunajām tehnoloģijām Latvija bija pat izvirzījusi kā vienu no savām prezidentūras prioritātēm, taču darba devēji sūdzas, ka skolas bērniem iemāca apieties vien ar Word un Excel, kamēr brīvajā laikā datori kalpo spēlītēm.

Rezultātā datorprasmes Latvijā esot zemas. Lai to mainītu, ar septembri pirmajās 155 skolās uzsāks jaunu priekšmetu – nevis informātiku, bet datoriku.

Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju asociācijā par datorprasmi runā tā pat kā par jebkuru no pamatiemaņām – māku lasīt, rakstīt vai rēķināt. Pēc darba devēju domām, mācību iestādes ne līdz galam spējušas tikt līdzi laikam.

 Ministrija atsaukusies IT nozares aicinājumam un tapis pilotprojekts ar dažādām datorikas programmām katrai no skolēnu vecuma grupām.

Projektam atsaukušās 155 skolas visā Latvijā, starp tām arī Rīgas 25. vidusskola un sākumskolas skolotāja Ilze. Viņai tas nozīmēs īsāku vasaru un lielāku gatavošanos jaunajam mācību gadam.

Kā pasniegt matemātiku, latviešu valodu vai dabaszinības ar tehnoloģiju palīdzību, padomos apmainīsies pašas skolotājas. Bet tas varētu izpausties, piemēram, ar mazākajiem bērniem nofotografējot  pagalmā puķīti, un pēc tam internetā meklējot par to informāciju.

Kā uzsver skolotājs – tas, ka bērns no divu gadu vecuma māk uz telefona spēlēt spēlītes vēl neliecina par viņa spēju nākotnē datoru lietot nopietniem mērķiem.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas