NASA gatavojas veikt nozīmīgu mērījumu Saturna izpētē

0 komentāri

Kosmosa pētījumu aģentūras NASA kosmiskais lidaparāts Cassini veiks līdz šim tuvāko lidojumu pār Saturna pavadoņa Encelāda virsmu, lai veiktu nozīmīgu mērījumu.

Zinātnieki uzskata, ka zem Encelāda ledus garozas ir ūdens okeāns un tas var būt piemērots dzīvības formu pastāvēšanai. Kosmiskais lidaparāts Cassini riņķo ap Encelādu jau kopš 2004. gada.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Misijas laikā atklāts, ka uz kosmiskā objekta virsmas atrodas plaši ledus veidojumi. Zinātnieki iecerējuši, ka tuvais lidojums – 50 kilometru attālumā no Encelāda virsmas – ļaus ledus veidojumus izpētīt tuvāk. Paredzēts, ka drīz Cassini savu misiju noslēgs, taču zinātnieki cer, ka līdz tam zonde palīdzēs veikt vēl vairākus būtiskus atklājumus.

Lidaparāta Cassini misija:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas